Jak przygotować mobilną prezentację?

Często zdarza się, że wszelkie szkolenia i prezentacje odbywają się w różnych miejscach, a zwłaszcza jeśli ktoś zajmuje się tym zawodowo i podróżuje ze swoją wiedzą do przekazania. Nie wszędzie można liczyć na równie dobre zaopatrzenie w najpotrzebniejszy sprzęt, dlatego warto samemu zakupić kilka akcesoriów, które będziesz mógł bez trudu zabrać ze sobą i wystąpić świetnie przygotowany.

Flipchart

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest zakupienie flipchartu. Jest on pewnie dobrze Ci znany, ponieważ to jedna z najstarszych form prezentacji, która sprawdza się w wielu dziedzinach. Dla osób, które pierwszy raz stykają się z tym przedmiotem, wytłumaczymy, że jest to nic innego jak blok papieru umocowany na specjalnym stelażu. W rezultacie można rysować na jednej kartce, a następnie przełożyć kolejną i tak cały czas, przy czym najważniejszą zaletą jest możliwość powrotu do wcześniej omawianych kwestii, czego nie dałoby się powtórzyć przy tablicy magnetycznej.

Flipchart jest łatwy w przenoszeniu, a tym bardziej przewożeniu, ponieważ nie jest duży, a można go wygodnie poskładać. W dodatku nie potrzebujesz bardzo wysublimowanych akcesoriów, a jedynie pisaki kolorowe i blok kartek A3. Taka forma tablicy może przydać się przy różnego rodzaju przemówieniach, podczas których chciałbyś zwrócić uwagę na konkretne procesy, hasła czy sytuacje. Można je czytelnie zilustrować i przedstawić za pomocą grafik, tabel czy innych schematów.

Ścianka moderacyjna

Kolejnym elementem, który może przydać Ci się podczas trasy szkoleniowej jest właśnie ścianka moderacyjna. Możesz przykładowo zakupić ją, podobnie jak wcześniej wymieniony flipchart na tablice-magnetyczne.com w atrakcyjnej cenie i różnych formatach. Taka ścianka może składać się wyłącznie z powierzchni tablic suchościeralnych magnetycznych, korkowych albo materiałowych. Również możesz spotkać się z mieszanymi ściankami, gdzie znajdziesz wszystkie trzy rodzaje tekstur.

Wybór oczywiście zależy od zapotrzebowania podczas prezentacji, gdzie naszym zdaniem najlepiej sprawdza się powierzchnia tablicy magnetycznej. Wszystko, ze względu na jej uniwersalność, ponieważ można jednocześnie po niej pisać, a także przywieszać na niej różne materiały za pomocą magnesów. To szczególnie wygodne, kiedy podczas swojego spotkania masz do zaprezentowania wiele fotografii, przykładów, fragmentów gazet czy innych materiałów dydaktycznych, które posłużą Ci potem do omawiania poszczególnych zagadnień. To przygotowanie jest bardzo ważne, ponieważ sama przemowa nigdy nie zachęci tak bardzo słuchaczy jak połączenie z obrazem. Warto także wspomnieć, że taka ścianka moderacyjna jest również wygodnie składana, dzięki czemu jej przewożenie nie stanowi żadnego problemu.

Niezbędne akcesoria

Żadna z powyższym prezentacji nie mogłaby się jednak odbyć bez takich drobiazgów jak: markery do powierzchni suchościeralnych, pisaki permanentne, gąbka do zmazywania czy magnesy. Mogłoby to wydawać się mniej istotne, ale weź pod uwagę jak wygląda to z drugiej strony, kiedy przyjeżdżasz do swoich klientów, tudzież słuchaczy i przygotowujesz się do prezentacji. Jeśli zauważą, że wszystko znajduje się na miejscu i nie brakuje Ci absolutnie niczego, mogą śmiało pomyśleć o Tobie – profesjonalista.

Z kolei jeśli zapomnisz o swoich mazakach, nie będziesz miał czym przypiąć materiałów, a Twój stelaż od flipcharta został w biurze, inni mogą uznać Cię za amatora i zbagatelizować Twoje przemówienie, mimo że merytorycznie byłeś przygotowany na 100%. Niestety w życiu zawodowym o sukcesie decydują przede wszystkim detale, dlatego bądź zawsze w pełni dyspozycyjny, a wszystko inne pójdzie gładko.

Leave A Comment