Tablica magnetyczna – dzieci powinny ją mieć

Zastanawiasz się nad prezentem dla swojego dziecka? Nieważne, czy dopiero skończyło 2 latka, a może właśnie szykuje się do pierwszej klasy podstawówki – tablica magnetyczna nadaje się dla wszystkich najmłodszych. W ten sposób możesz jednocześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój i dobrą zabawę każdego dnia. Zobacz, dlaczego magnetyczna tablica przydaje się w dzieciństwie.

Tablica magnetyczna w pokoju dziecka

Naukowcy już niejednokrotnie udowadniali, że tablice magnetyczne czy korkowe mają bardzo pozytywny wpływ na prawidłowe kształtowanie się dziecka. Można jej używać na milion sposób zarówno pod postacią przyborów edukacyjnych, jak i stricte przeznaczonych do zabawy. Jako rodzic powinieneś zadbać o każdy aspekt z osobna, a możesz tego dokonać na sprawą niewielkiej magnetycznej tablicy powieszonej w pokoju dziecka.

Oczywiście powinna znaleźć się na wysokości wzroku malucha, aby mógł swobodnie z niej korzystać, pisać i malować. Nie możesz też zapomnieć o magnesach na tablicę, za pomocą których możecie wspólnie przyczepiać zdjęcia, obrazki i inne materiały. Pomysły w tym przypadku są ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią, a ewentualne propozycje i podpowiedzi znajdziesz w różnych poradnikach, programach telewizyjnych dla rodziców czy na niektórych blogach parentingowych.

Warto też zaznaczyć, że taka tablica magnetyczna jest dobrą inwestycją na lata, ponieważ z czasem ten element nie znudzi się Twojemu dziecku ani nie przestanie być użyteczny. W kolejnych latach nauki będzie mu potrzebne specjalne wsparcie do zapamiętywania i utrwalania materiału, którego będzie coraz więcej, co można spokojnie rozpisać na tablicy i uczyć się wzrokowo lub powtarzając.

Tablica magnetyczna do rysowania dla dzieci

Oczywiście, można za pomocą dobrze widocznej i interesującej dla małego dziecka tablicy rysować pierwsze literki czy cyferki i uczyć poprzez zabawę, ale nie zapominajmy o innych potrzebach rozwijania u najmłodszych. Chodzi tutaj głównie o kreatywne i abstrakcyjne myślenie oraz kształtowanie artystycznego i wrażliwego podejścia do otoczenia.

Poprzez zwykłe malowanie i rysowanie po tablicy, często można poznać nastrój dziecka, a z czasem nawet zainteresowania czy sposób myślenia. To także świetna lekcja obserwacji dla dzieci, by spostrzec pierwsze różnice w zachowaniu i podejściu Twojego dziecka. Możesz też lepiej je poznać w ten sposób i pomóc mu w dalszym rozwoju. Na pewno jeśli zauważysz, że Twoje dziecko radzi sobie ponadprzeciętnie z malowaniem i sprawia mu to wiele przyjemności, może warto pomyśleć nad dodatkowymi akcesoriami czy innym wsparciu w kształtowaniu nowych pasji.

Tablice magnetyczne są także proste w utrzymaniu w czystości i dodatkowo można przenosić je w dowolne miejsce. Zatem tablica może pojawić się na początku w kuchni, a potem gdy dziecko nieco podrośnie można przenieść ją do jego pokoju. Tak jak mówiliśmy wcześniej możliwości zastosowania i używania jest całe mnóstwo, a od Ciebie jako rodzica zależy jak ją wykorzystasz i czy zaciekawisz swoje dziecko nowymi doświadczeniami lub nauką poprzez zabawę.

Leave A Comment