Ciekawe gadżety do małego przedpokoju

Jeżeli posiadasz mały przedpokój, na pewno zastanawiasz się nad jego funkcjonalną aranżacją. Sprawdź jakie gadżety pomogą Ci podczas urządzania nawet niewielkiej przestrzeni i pozwolą jednocześnie zyskać ciekawy element dekoracyjny wnętrza.

Przedpokój to miejsce, które jest wizytówką naszego domu, dlatego należy zadbać nie tylko o zachowanie w nim nienagannego porządku, ale także ukrycie wszelkich wpływających na jego wygląd przedmiotów oraz ubrań i butów, które zwykle utrudniają przejście przez wąski korytarz. Niewielka przestrzeń wymaga doboru odpowiednich mebli i dodatków, które często, mimo że stanowią niewielki element dekoracyjny, potrafią nadać stylu i charakteru każdej przestrzeni.

Jeżeli zastanawiasz się nad nową aranżacją przedpokoju lub chcesz na starcie zamieszkania w nowym mieszkaniu cieszyć się jego funkcjonalnością, koniecznie pamiętaj o kilku zasadach:

Po pierwsze: unikaj nadmiaru zbędnych mebli

Przedpokój, choć z zasady przeznaczony jest do przechowywania okryć wierzchnich oraz butów nie powinien stanowić składowiska różnych mebli, gdyż dodatkowo optycznie pomniejszą one jego przestrzeń. Z tego względu, zamiast typowej szafy do przedpokoju i komody, na której będziesz przechowywać klucze do samochodu czy inne przedmioty, jak podręczne kosmetyki lepiej zdecydować się na funkcjonalną zabudowę i szafy sięgające do samego sufitu, najlepiej wyposażone w duże lustro, które nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale także pozwoli dokładnie obejrzeć całą sylwetkę przed wyjściem z domu. Zabudowa do samego sufitu pozwala nam także zyskać cenne miejsce do przechowywania odzieży sezonowej, kołder i poduszek, czy toreb podróżnych oraz sprzętu sportowego.

Po drugie: zadbaj o dobór jasnej kolorystyki

Przedpokój zwykle nie posiada okien, dlatego ważne jest, aby odcień ścian rozjaśniał pomieszczenie i dodawał mu optycznie szerokości. W tym celu najlepiej sprawdzą się odcienie bieli i szarości oraz modne fototapety z efektem 3D, które doskonale nadają się do niewielkich pomieszczeń.

Po trzecie: funkcjonalne dekoracje

Przedpokój wymaga także doboru odpowiednich dodatków i elementów dekoracyjnych, które decydują o jego charakterze i stylu. Ze względu na reprezentacyjną funkcję przedpokoju warto unikać zagracenia oraz doboru dodatków, które sprzyjają powstawaniu bałaganu. Ciekawym elementem dekoracyjnym przedpokoju są tablice ceramiczne, które służą za centrum domowej komunikacji, mogą być wykorzystywane do pozostawiania ważnych notatek dla domowników, a także po delikatnym udoskonaleniu na przykład po doczepieniu do nich eleganckiego wieszaka, mogą służyć za miejsce do przechowywania kluczy od domu i samochodu, a także innych niewielkich i zwykle gubiących się przedmiotów.