Czym jest flipchart i czy przydaje się w biurze?

Nie wiesz, co to jest flipchart? Przeczytaj, jaka jest jego definicja, a także zobacz dlaczego zdecydowanie warto kupić go do swojego biura. Dowiedz się, jakie ma zalety oraz kiedy może okazać się przydatny.

Co to jest flipchart?

Flipchart składa się z kartek wyglądających jak blok rysunkowy oraz stojaka, na którym są one ustawione. Łatwo na nim przekłada się kartki, po których możesz pisać flamastrami, pisakami, kredkami, ołówkami, czym tylko zdecydujesz. Możesz zapisywać na nich dowolne treści, wykonywać rysunki. Flipcharty są również w wersji suchościeralnej, które mogą stanowić stelaż dla arkuszy papieru, posiadają one często wtedy także właściwości magnetyczne.

Kiedy sprawdzi się flipchart?

Flipchart sprawdzi się podczas burzy mózgów. W łatwy i przejrzysty sposób można zapisywać na niej pomysły. Bez dwóch zdań sprawdzi się podczas różnego rodzaju szkoleń, spotkań, również tych z klientami. Gdy chcesz przekazać istotne informacje, narysować schemat podczas spotkania – flipchart z pewnością ci się przyda.

Zalety flipchartu

Aby z niego korzystać, wystarczy blok i materiały do pisania. Jego używanie nie generuje znacznych kosztów. Notatki ze spotkań, czy te osobiste możesz później przechowywać, gdy będą ci znów potrzebne. Jest to doskonały i trwały sposób przechowywania informacji, zwłaszcza gdy chcesz zachować to, co ustaliliście na spotkaniu.

Dlaczego warto mieć flipchart w biurze?

Flipchart łatwo przenosić, niektóre modele są wyposażone w kółka, są także lekkie. Nie zabierają dużo miejsca. Są też w wersji dwustronnej, co daje ci większą przestrzeń do pracy. Pamiętaj, że jeżeli wybierzesz flipchart o suchościeralno-magnetycznych właściwościach, należy wybrać markery do pisania odpowiednie do tej powierzchni. Najlepiej stosuj się do zaleceń producenta. Flipcharty są nie tylko przydatne podczas spotkań, ale również mogą być użyteczne jako miejsce, w którym będziesz przekazywać informacje współpracownikom, jako przestrzeń do organizacji czasu. Wybierając te o magnetycznych właściwościach, możesz za pomocą magnesów przyczepiać do nich kartki z informacjami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie flipchartu?

Przede wszystkim przy zakupie zwróć uwagę na rodzaj powierzchni, jakie ma właściwości. Przydatne mogą okazać się dodatkowe wyposażenie takie jak na przykład uchwyty na boki, półka na akcesoria. Zwróć uwagę na rozmiar, a także wykończenie flipchartu, jego obramowanie. Warto sprawdzić również jakie akcesoria są dołączone do niego, czy ma materiały do pisania, magnesy, arkusze papieru.