Tablica kredowa w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Dziecku z pewnością przyda się tablica, na której będą mogły rysować, czy się uczyć. Jeżeli zastanawiasz się nad jej zakupem przeczytaj, dlaczego warto ją wybrać. To również świetny pomysł na prezent!

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę kredową?

Tablica kredowa będzie przydatna podczas nauki, odrabiania zadania domowego, czy uczenia się do sprawdzianu. To dobry pomysł na prezent dla dzieci młodszych, jak i tych starszych. Dzieci z pewnością będą wiedziały, jak ją użyć do różnych zabaw. Tablicato wspaniałe miejsce na rysunki, zabawę w szkołę lub kalambury. To świetna przestrzeń na rozwijanie kreatywności! Tablica może okazać się świetnym elementem motywacyjnym dla dzieci, które niechętnie odrabiają zadania domowe.

Tablica kredowa – jako miejsce do organizacji czasu!

Tablica kredowa może być świetnym miejscem do organizacji czasu dzieciom. Pokaże ona kiedy jest czas na naukę i odrabianie zadań. Także to świetna przestrzeń do organizacji obowiązków dzieci (na przykład sprzątania). Za wykonane zadania i zrealizowane obowiązki dzieci mogą otrzymywać nagrody, zbierać punkty. Tablica kredowa może pełnić funkcje motywacyjne, także być przestrzenią do kontrolowania ich negatywnych i pozytywnych zachowań. Pamiętaj, że obowiązki należy przydzielać odpowiednio do wieku dziecka, a także nie powinno się zaczynać od wyznaczenia wielu zadań, ponieważ może się ono zniechęcić.

Zalety tablicy jako miejsca do motywacji dziecka

Dziecko dzięki tablicy będzie bardziej zmotywowane do działania. Oczywiście zależy to od dziecka, jak i rodzica, czy będzie kontrolował wykonane przez dziecko zadanie. Może ono zbierać określone symbole, a po uzyskaniu ustalonej liczby możecie wspólnie wybrać nagrodę. Najlepiej, aby było to wspólne wyjście na przykład do parku, czy kina, a może wycieczka w nowe, ciekawe miejsce. Dziecko dzięki wyznaczonym zadaniom uczy się systematyczności, dyscypliny, cierpliwości. Łatwiej zrozumieć mu także, jakie zachowania są złe, a jakie dobre.

Czy warto kupić dziecku tablicę kredową na prezent?

Zdecydowanie warto zainwestować w tablicę kredową, ponieważ dzieci same znajdą dla niej zastosowanie. Tablica będzie im towarzyszyć wiele lat. Jako świetne miejsce do zabawy, nauki pisania, matematyki, a także na dalszych etapach edukacji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablicy?

Przede wszystkim zwróć uwagę, jakie ma właściwości, czym można po niej pisać wyłącznie kredą, czy specjalnymi markerami. Sprawdź, czy tablice sprzedawane są z potrzebnymi flamastrami, magnesami, czy należy je dokupić.