Jaką tablicę wybrać do szkoły? Najpopularniejsze rodzaje!

Zastanawiasz się, jaką tablicę wybrać do szkoły? Przeczytaj, jakie są jej rodzaje, a także właściwości. Z pewnością informacje te ułatwią ci wybór odpowiedniej tablicy dla uczniów.

Jakie są rodzaje tablic?

Najpopularniejsze tablice, które wybierane są do szkół to: kredowe, suchościeralne, korkowe. Każda z nich ma swoje zalety. Kredowe i suchościeralne służą do nauki, a te korkowe najczęściej do zawieszania na nich ważnych informacji, ogłoszeń, czy dekoracji sali lekcyjnej.

Tablice do nauki – warto wybrać te o magnetycznych właściwościach!

Tablice kredowe i suchościeralne służą nauczycielowi do zrealizowania lekcji. Szukając odpowiedniej tablicy do klasy, zwróć uwagę, czy ma ona właściwości magnetyczne, ponieważ ułatwi to przyczepianie do niej notatek, obrazków, czy innych elementów, które nauczyciel chce pokazać uczniom. Tablica magnetyczna na ścianę sprawdzi się w każdej klasie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablic do szkoły?

Przede wszystkim zmierz ile powinna wynosić przestrzeń, jaką chcesz przeznaczyć na tablicę, aby później nie okazała się za wielka, czy za mała. Następnie zdecyduj czym nauczyciel i uczniowie będą pisać po tablicy, czy ma to być kreda, czy specjalne markery. Zwróć uwagę także na takie elementy jak obramowanie tablicy, ponieważ wpływa ono również na jej trwałość.

Zakup tablicy to wybór na lata!

Przy wyborze tablicy ważne są również względy estetyczne, czy będzie ona współgrać z wystrojem klasy. Zakup tablicy to wybór na lata, warto zwrócić uwagę na jej wykończenie. Sprawdź, czy tablica ma już w zestawie elementy potrzebne do jej użytkowania takie jak: kredy, magnesy, markery. Przydatna może okazać się również specjalna półka umieszczona pod tablicą, na której można umieścić elementy do pisania i jej późniejszego czyszczenia.

Jak dbać o tablicę w szkole, aby jak najdłużej była w dobrym stanie?

Przede wszystkim stosuj się do zaleceń producenta, używaj materiałów do pisania przeznaczonych do rodzaju tablicy, jaką masz. Dzięki temu unikniesz zabrudzeń, które później często trudno usunąć. Należy również uważać, aby jej nie zarysować. Sposób jej czyszczenia także musi być dostosowany do rodzaju tablicy, najlepiej stosować produkty zalecane przez producenta.

Dlaczego tablice w szkole są takie ważne?

Tablice w szkole są ważne dlatego, że służą nauczycielom do przekazywania wiedzy uczniom. Pomagają one w zanotowaniu uczniom ważnych informacji, wykonaniu notatki w zeszycie, dzięki widocznym na tablicy materiałom.