Jak przygotować dziecku inspirujące miejsce do nauki?

Każdy rodzic wie, że przygotowanie funkcjonalnego i sprzyjającego nauce kącika w pokoju dziecka nie polega jedynie na zakupie burka, krzesła oraz lampki do czytania. Klimat sprzyjający nauce tworzą przede wszystkim akcesoria, dzięki którym dziecko może zawsze mieć pod ręką potrzebne pomoce naukowe i nie musi rozpraszać swojej uwagi w czasie odrabiania lekcji.

Tablica korkowa do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój ucznia, warto skupić się nie tylko na doborze odpowiednich mebli. Oczywiście wpływają one na komfort i samopoczucie dziecka, ale często nie zapewniają kreatywnej przestrzeni do nauki.

Dzieci przynoszą ze szkoły masę zapisanych na kartkach notatek, potrzebują szeregu pomocy naukowych w postaci map, tablic matematycznych czy chemicznych i zwykle nie mogą ich znaleźć, kiedy są potrzebne. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup tablicy korkowej, którą można powiesić nie tylko nad biurkiem! Dzięki wyjątkowej funkcjonalności tego banalnie prostego elementu wyposażenia biurowego zapewnisz dziecku miejsce do przyczepiania notatek oraz tworzenia dekoracji ściennych.

Dekoracje ścienne w pokoju ucznia

Dzieci w wieku szkolnym zaczynają dostrzegać swój indywidualizm, co zwykle manifestuje się poszukiwaniem idoli i chęcią posiadania ich plakatów w swojej prywatnej przestrzeni. Ten okres dorastania dziecka skłania rodziców do częstego przeprowadzania pracochłonnych remontów – malowanie pokoju i usuwanie ze ścian śladów po taśmie klejącej nie należy do przyjemności, dlatego warto zapewnić dziecku miejsce, gdzie może swobodnie tworzyć swoje własne dekoracje ścienne i tutaj tablica korkowa także idealnie spełni swoje zadanie! Wieszając w pokoju dziecka kilka tablic korkowych różnej wielkości, można na przykład stworzyć ścienną galerię fotografii, plakatów czy dyplomów dziecka zgodnie z jego aktualnymi potrzebami i zainteresowaniami.

Powieszona nad biurkiem tablica korkowa to także doskonała tablica inspiracji, na której dziecko może planować zadania do wykonania oraz prezentować swoje osiągnięcia nie tylko w szkole. Galeria fotografii z wakacji, zdjęcia kolegów z podstawówki, uczestników obozów harcerskich czy zawodów szkolnych doskonale wpisują się w przestrzeń przeznaczoną dla każdego ucznia i sprawiają, że pokój zaczyna zyskiwać przytulny klimat oraz zachęca do spędzania w nim czasu. Tablica korkowa może także pomóc w przechowywaniu zdobytych przez dziecko na zawodach sportowych medali – wystarczy wkręcić w nią niewielkie haczyki, aby w ten sposób stworzyć dekoracyjną tablicę osiągnięć każdego małego sportowca!

Asortyment tablic magnetycznych znajdziesz na: tablice-magnetyczne.com