Rozwijamy zmysł artystyczny u dziecka – tablica kredowa

Dzisiejszy poradnik kierujemy przede wszystkim do młodych rodziców, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w macierzyństwie czy tacierzyństwie. Jeśli zależy Wam na prawidłowym rozwoju swojego dziecka, powinniście skupić się na prostych rozwiązaniach, które dostępne były już wiele lat temu. Oczywiście, technologie się rozwijają i warto z nich korzystać, ale skoncentrujmy się teraz na zwykłej tablicy kredowej, o której zastosowaniu nie mieliście pojęcia.

Dlaczego akurat tablica kredowa?

Przecież istnieje też mnóstwo innych, jak na przykład tablice magnetyczne, ceramiczne czy korkowe. Jednak żadna z nich nie przyniesie Waszemu dziecku takiej frajdy jak właśnie kredowa tablica, dzięki której dziecko może ubrudzić się, wymazać i wymalować kolorową kredą. Trzymanie maluchów pod kloszem i zabranianie im czerpania przyjemności z zabawy w błocie, na zewnątrz i z różnymi lepkimi przedmiotami, to słaby pomysł.

Chyba już zapomnieliście, kiedy to sami w wieku dziecięcym bawiliście się na dworze, skakaliście po drzewach, bujaliście się na trzepaku i budowaliście zamki z piasku. Niech Wasze dzieci również uczą się i bawią w podobnych warunkach, a zwłaszcza że coraz rzadziej dzieci i młodzież wychodzą na zewnątrz i tym samym nie znają już takich zabaw jak berek, chowany czy podchody. Taka prosta tablica kredowa może okazać się genialnym powrotem do przeszłości, za który Wasze dzieci podziękują w przyszłości.

Aby sprawić swojemu dziecku odpowiednią tablicę kredową do nauki, nie musisz posiadać placówki edukacyjnej. Tablice  do szkół w sklepie internetowym wraz z niezbędnymi akcesoriami znajdziesz tutaj.

Zalety kredowej tablicy

O pierwszej i najważniejszej z nich wspomnieliśmy już wyżej, a pozostałe są równie oczywiste. Taka tablica z punktu widzenia rodzica jest przede wszystkim niedroga, a przecież wiadomo, że początki rodzicielstwa i pierwsze lata rozwijania się dziecka są najbardziej kosztowne. W takim razie, po co dokładać sobie kolejne wydatki na rozrywkę i zabawę dziecka, skoro można skorzystać z tańszych i równie efektywnych alternatyw.

Poza tym Wasze dziecko nie jest ograniczone do jednego koloru i mazaka, jak dzieje się w przypadku tablic suchościeralnych, gdzie najczęściej mamy do czynienia z czarnym, zielonym, niebieskim i ewentualnie czerwonym pisakiem. Tutaj przy kredowej tablicy Wasze dziecko może ponieść się swojej fantazji, poznawać nowe kolory i przede wszystkim rozwijać się artystycznie. To niesamowicie ważna i przydatna w przyszłości umiejętność, która sprawdzi się nie tylko na lekcjach plastyki, ale również pomoże w budowaniu kreatywności, wrażliwości i abstrakcyjnego myślenia, które coraz częściej są traktowane jako podstawowe zdolności w pracy.

Wszystko zależy od Waszego podejścia i sposobu, w jakim będziecie uczyć się i bawić z dzieckiem. Na tablicy kredowej mogą powstawać m.in. pierwsze rysunki dziecka, będzie mogło uczyć się pisać i czytać, rozpoznawać kolory, figury geometryczne i wiele innych. W dodatku z wiekiem będziecie mogli wykorzystać tablicę do wspólnych zabaw w kalambury i nie tylko, a Wasze dziecko być może zechce używać jej również do nauki, zapamiętywania i utrwalania wiedzy. Można zatem śmiało stwierdzić, że jest to inwestycja na lata.