Tablica korkowa – do czego się przyda?

Korek wycisza pomieszczenie, doskonale tłumi wszelkie hałasy, stabilizuje temperaturę pomieszczenia i wilgotność powietrza. Wpływa to pozytywnie na mikroklimat panujący w pokoju. Oprócz tego, nie przyciąga kurzu i zabrudzeń, dlatego do doskonałe rozwiązanie dla alergików i tych, którzy cenią sobie czystość. Do czego jeszcze przydaje się w domu tablica korkowa?

Tablica korkowa na zdjęcia i pamiątki

Bardzo popularnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz dla dzieci (i nie tylko) jest tworzenie tak zwanego kącika wspomnień. Do tablicy korkowej można przypinać zdjęcia i rozmaite pamiątki z wakacji, takie jak pocztówki, bilety itp. Wystarczy jedno spojrzenie na tablicę aby przywołać wspomnienia i pozytywne emocje. W dodatku taka dekoracja to niezwykle osobisty i indywidualny akcent, który będzie opisywał osobowość lokatora. Takie kompozycje można bez problemu aktualizować i zmieniać wedle własnego upodobania, nie niszcząc przy tym ścian i mebli.

Tablica korkowa na przepisy kulinarne

Tablica korkowa może z powodzeniem zawisnąć także w naszej kuchni. Będzie pełniła wtedy funkcję książki kucharskiej, na której rozwiesimy potrawy, które chcemy przyrządzić. Można także zawiesić tam jadłospis, rozpisaną dietę, listę zakupów czy miejsce, na którym na bieżąco będziemy dopisywali listę brakujących rzeczy z lodówki.

Tablica korkowa jako pomoc edukacyjna

Korek może także pełnić funkcję gadżetu, który pomoże w nauce i wspomoże szybsze przyswajanie wiedzy. Dzięki temu dziecko może mieć zawsze pod ręką notatki, plan lekcji czy trudniejsze definicje, które ciężej zapamiętać. Można także zawiesić na niej tablicę Mendelejewa, wzory matematyczne, rozmaite fiszki do nauki słownictwa, mapę wybranego kraju lub świata i wszystko to, co chcemy skutecznie utrwalić w pamięci.

Tablica korkowa do nauki geografii

Najnowocześniejsze tablice korkowe posiadają wygrawerowaną lub nadrukowaną mapę wybranej części świata, na której za pomocą pinesek można odhaczać miejsca, które odwiedziliśmy oraz te, do których chcemy się udać. Do takiej tablicy można także przyczepiać rozmaite notatki, zdjęcia i pamiątki z odbytych podróży. Będzie to dodatkowa motywacja do działania i realizacji celów.

Tablica korkowa jako dekoracja

Z tablicy korkowej można bez problemu zrobić tak zwany moodboard. To obecnie najmodniejszy sposób na uporządkowanie myśli, poszukiwanie własnego stylu i wyrażenie siebie. Wycinki z gazet czy ulubione cytaty będą pięknie zdobiły pomieszczenie. A w dodatku pomogą w dążeniu do upragnionego celu i spełnienia marzeń. Taki motywujący kolarz to coś, co warto mieć zawsze na widoku.

Tablice korkowe – sprawdź tutaj, jakie rodzaje korka możesz kupić!