Tablica w kuchni – aranżacje

Przygotowaliśmy kolejną dawkę pomysłów na urządzenie Twojej kuchni w nowoczesnym stylu i praktycznym wykończeniu. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu kilka nowych inspiracji na przearanżowanie Twojej kuchni. Jedna niewielka tablica, a może całkowicie odmienić Twoje mieszkanie.

Tablica korkowa w kuchni

Nasz pierwszy pomysł dotyczy korkowej tablicy, która jest bardzo lekko i z łatwością można ją przewieszać w różne miejsca. Jej montaż można załatwić za pomocą kilku gwoździ lub specjalnych taśm dwustronnych do przyczepienia. Oba rozwiązania powinny się sprawdzić w Twojej kuchni, ale jeśli nie chcesz przeprowadzać mocno inwazyjnych zmian, postaw na taśmy, które nie zostawią trwałego śladu na ścianach.

Tablica korkowa może posłużyć do zamieszczania na niej różnych ulotek i karteczek z informacjami dotyczącymi najbliższych spotkań, ważnych terminów czy numerów telefonu do fryzjera. Możesz szybko powiesić na niej, co tylko zechcesz i równie szybkim ruchem zdjąć z niej wszystko. Jednak tablica korkowa może mieć też swoje estetyczne zastosowanie, kiedy pomalujesz ją farbami i przyczepisz ulubione zdjęcia albo pocztówki z wakacji. To już Twoja inwencja i pomysł, aby ciekawie zapełnić korkową tablicę.

Tablica do kuchni na magnesy

Oto alternatywa do poprzedniego rozwiązania, która jest też dużo wygodniejsza, bo przyczepiasz już nie za pomocą kłujących pinesek, ale lekkich magnesów. To także świetna atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą układać magnesy i rysować markerami po tablicy. W takim wypadku możesz ją powiesić na wysokości wzroku Twoich pociech, by mogły od rana do wieczora bawić się w kuchni, kiedy Ty będziesz gotować lub sprzątać. Możesz je wtedy spokojnie pilnować i obserwować, a przy okazji miło spędzić z nimi czas.

Równie dobrze możesz pokusić się o wybór większej tablicy magnetycznej do swojej kuchni, która zajmie większą część ściany. W rezultacie wszyscy będziecie mogli z niej korzystać, zapisywać swoje myśli czy zadania do wykonania dla każdego członka rodziny. To rozwiązanie świetnie sprawdza się przy organizacji życia codziennego i obowiązków domowych, które teraz są naocznie rozdysponowane i nikt nie może o nich „zapomnieć”.

Czarna tablica w kuchni

Mowa tu o kredowej tablicy do pisania, która jest najbardziej klasycznym pomysłem do urządzenia kuchni w stylu retro. Sprawdza się zarówno pod kątem praktycznym, gdzie możesz zanotować listę zakupów, ulubione przepisy i wiele innych niezbędnych informacji, jak i pod względem estetycznym. Czarna kredowa tablica może stanowić tło Twoich przypraw przesypanych do woreczków albo szklanych słoików albo przyborów kuchennych, które zostały powieszone nad tablicą.

Można na niej napisać coś motywującego albo rozweselającego dla Ciebie i Twoich bliskich, by każdy dzień stawał się od rana lepszy. Możliwości jej zaaranżowania jest całe mnóstwo, a doskonale pasuje ona do aranżacji kuchni, ponieważ nadaje jej eleganckiego i stylowego charakteru. Musisz tylko uważać na jedną rzecz – pył z tablicy. Lepiej zamontować ją w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z jedzeniem, by przypadkiem drobiny pyłu nie dostały się do żywności.

A może masz jeszcze inne pomysły na aranżację tablicy w Twojej kuchni? Czekamy na kolejne inspiracje od naszych Czytelników.