Tablica motywacyjna magnetyczna – jak działa w rzeczywistości?

Ciężko u Ciebie z samodyscypliną? Nie możesz zebrać się w sobie i zmobilizować do działania? A możesz cierpisz na chwilowy brak weny i nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Twoim rozwiązaniem numer jeden może okazać się tablica motywacyjna magnetyczna. Sprawdź, w jakich sytuacjach taka tablica może okazać się strzałem w dziesiątkę, a kiedy lepiej odpuścić i poszukać innego pomysłu.

Tablica motywacyjna dla dzieci

Pierwszym momentem, gdzie najczęściej mamy do czynienia z pobudzeniem motywacji jest szkoła. Już w najmłodszych klasach zdarzają się specjalne tablice, na których nauczyciele zaznaczają naszą aktywność w postaci plusików, minusików czy innych symboli. Oczywiście za uzbieranie odpowiedniej ilości pozytywnych odznaczeń, otrzymywało się nagrodę w postaci dobrej oceny czy wyróżnienia na tle klasy. Wszystko to prowadziło do coraz większych starań, by codziennie udzielać się na lekcjach, zadawać pytania, zgłaszać się do tablicy czy sprzątać salę na przerwach.

Patrząc na to z perspektywy dorosłego są to błahe sprawy, które obecnie można zrobić bez oczekiwania pochwał i nagród. Co więcej, te gratyfikacje również wydają się nam być mniej istotne. Jednak dla dziecka jest to pewien sposób na budowanie pewności siebie i uczenie się odpowiedzialności przed innymi. I tak oto po raz pierwszy mieliśmy styczność z tablicą motywacyjną, które teraz pełni podobną funkcję, ale już w nieco odmiennej formie.

Tablica magnetyczna motywacyjna – kiedy najlepiej z niej skorzystać?

Kupno tablicy magnetycznej powinno być podparte przede wszystkim szczerymi chęciami zmian i wprowadzenia do swojego życia motywacji do działania. Jeśli nie jesteś do końca przekonany, że jest to odpowiedni moment na dążenie do danego celu albo kierujesz się obecnie innymi priorytetami, powinieneś jeszcze zaczekać z używaniem tablicy motywacyjnej. W ten sposób unikniesz rozczarowania i nie zniechęcisz się do działania.

Tablica motywacja świetnie sprawdza się, gdy następuje jakikolwiek przełom w Twoim życiu. Czujesz, że jest to odpowiedni czas na zmiany. Chcesz osiągnąć więcej. Pójść dalej i zacząć nowy etap. Powodów i celów może być cała masa, jak na przykład przejście na dietę wegetariańską, zrezygnowanie z cukru i utrata zbędnych kilogramów, awans w pracy, nauka języka, ćwiczenie na siłowni czy zorganizowanie większej ilości czasu dla swoich najbliższych.

Musisz sam zastanowić się, co liczy się dla Ciebie najbardziej i jakie są Twoje marzenia, cele. Kiedy już będziesz zdecydowany, możesz zakupić tablicę motywacyjną magnetyczną, która w tej kwestii powinna sprawdzić się najlepiej. Będziesz mógł zarówno zapisywać na niej najważniejsze zadania do wykonania, jak i przyczepiać za pomocą magnesów efekty swojej pracy czy też dodatkowe wskazówki i cytaty motywacyjne. Każdy musi znaleźć swój złoty środek na osiągnięcie celu, ponieważ jednych motywują zdjęcia i widoczne na pierwszy rzut oka rezultaty, a pozostali wolą głębsze przemyślenia i sentencje, które trafią prosto w ich słabości. Znalezienie motywacji jest bardzo indywidualną sprawą, dlatego też sam musisz zdecydować o sposobie działania. Jednak gwarantujemy, że zwykła tablica magnetyczna może w tym momencie okazać się świetnym narzędziem i przede wszystkim wygodnym. Wystarczy powiesić ją w widocznym miejscu w domu albo nawet w biurze. Im częściej będziesz widział i przypominał sobie o Twojej „motywacji” na tablicy, tym bardziej będziesz się z nią utożsamiał i podbudowywał. Nie ma w tym nic trudnego, dlatego zachęcamy każdego, by spróbował swoich sił i sprawdził swoją wytrwałość z tablicą motywacyjną.