Tablice szkolne suchościeralne – lepsze od tablic kredowych?

Tablice szkolne suchościeralne to produkt, który od początku XXI wieku stopniowo zastępuje tablice kredowe. Dlaczego? Odpowiemy w poniższym wpisie.

Tablice suchościeranle – brak kurzu

Porządek, jest największa zaletą, która cechuje tablice szkolne białe, ponieważ znika problem pyłu kredowego! Chyba każdy z Nas pamięta czasy, gdy po zakończonej lekcji zapisaną tablice kredową trzeba było doprowadzić do stanu sprzed zajęć. Moczenie gąbki, kurz i nieunikniony czas na wyschnięcie powierzchni tablicy, by z ostatniej szkolnej ławki dostrzec, co nauczyciel napisał. W naszej opinii jest to główny powód, dla którego to właśnie tablice magnetyczno-suchościeralne dziś stopniowo wypierają tablice kredowe.

Niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju tablic, jest możliwość pisania po ich powierzchni markerami suchościeralnymi. Ich usunięcie po skończonej lekcji jest niezwykle proste i… czyste – wystarczy tylko zetrzeć napisany tekst gąbką magnetyczną do tablic.

Tablice szkolne białe, jako ekran projekcyjny

To kolejne przydatne zastosowanie, jakie mają tablice szkolne dla dzieci. Dzięki uniwersalnej, białej powierzchni tablice białe mogą być wykorzystywane jako ekran projekcyjny. Niestety, tradycyjne zielone tablice szkolne nie dają nam takiej możliwości. Ciemna powierzchnia użytkowa uniemożliwia nam odczytanie zdań zawartych w prezentacji.

Jeżeli już decydujemy się na tablice suchościeralne magnetyczne białe, które oprócz możliwości pisania po nich, mogą również służyć jako ekran projekcyjny warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i zdecydować się ceramiczne. Ich powierzchnia jest idealnie gładka (ceramiczna), dzięki czemu projektowane materiały wyświetlane będą w nieskazitelnej pełni. Nie oznacza to, że tablice szkolne białe lakierowane nie nadają się pod projekcje – oczywiście – jakość przerzucanego materiału będzie niewiele gorsza.

Asortyment do tablic magnetycznych suchościeralnych

O ile możliwy jest zakup kolorowej kredy, każda z nich kolorystycznie mocno nie odbiega od koloru białego, a inne kolory wyglądają na wypłowiałe. Dzięki stale rozwijającej się gamie akcesoriów do tablic suchościeralnych, lekcje w szkole mogą być o wiele bardziej angażujące wizualnie. Na dzień dzisiejszy w ofercie dostępne są markery do tablic suchościeralnych w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Jest to kolorystyka podstawowa, pozwalająca na zaznaczenie podstawowych danych np. na wykresie.

Do tego istnieje również możliwość przypinania magnesami poszczególnych plakatów, czy notatek. Owszem, na poprzedniej tablicy również było to możliwe, jednak na zielonym tle, niektóre projekty nie prezentowały się tak przejrzyście, jak na tablicy szkolnej suchościeralnej.