Wybierz najlepsze tablice dla swojej szkoły!

Jeśli chcesz stworzyć dobrą atmosferę dla dzieci i nauczycieli w Twojej szkole, wybierz odpowiednie tablice!

Szkoła spełnia wiele ważnych funkcji. Jest przede wszystkim miejscem nauki i rozwoju młodego człowieka. Powinna być miejscem dostosowanym do potrzeb dzieci oraz przyjaznym obszarem kształtującym wychowanie. Jak zorganizować przestrzeń oraz wyposażyć klasę, aby tak się stało?

Tablica dla dzieci – jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli tablic, które mogą znaleźć swoje miejsce nie tylko w szkole, ale również w domu i biurze. Szeroka paleta możliwości sprawia, że łatwo pogubić się w tak wielkim wyborze. Mimo, że oferta tablic edukacyjnych do szkół niewiele różni się od innych, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie danego modelu. Dzięki temu wybierzesz najbardziej funkcjonalną opcję, która sprawdzi się w Twojej szkole.

Najpopularniejszym wyborem są tablice szkolne zielone i czarne, dostosowane do pisania po nich kredą. Mogą mieć również opcję magnetyczną, dzięki której zawiesisz na niej przydatne pomoce dydaktyczne. Tablice kredowe możesz kupić w wielu rozmiarach w zależności od potrzeb i preferencji. Duże tablice tzw. tryptyki z dwoma rozkładanymi skrzydłami to świetny wybór szczególnie dla uczniów klas starszych. W przypadku przedszkolaków i uczniów klas I-III z powodzeniem sprawdzą się mniejsze egzemplarze. Popularnym wymiarem jest 240 x 100 cm, który w optymalny sposób wykorzysta przestrzeń i spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Czasem warto również zastanowić się nad kupnem dodatkowej tablicy, która może stać się przestrzenią idealną do ogłoszeń czy rozpisania dyżurów uczniów. Tablice szkolne czarne – tutaj na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie model!

Coraz częściej placówki decydują się również na wyposażenie szkoły w mniej tradycyjny i bardziej nowoczesny sprzęt taki jak białe tablice suchościeralne. Jeśli chcesz coś napisać na takiej tablicy używasz do tego odpowiednich, dedykowanych do takich powierzchni markerów. Dzięki temu pozbywasz się nieprzyjemnego pylenia się kredy i możesz być również spokojny o swoje ubrania, które się nie pobrudzą.

Podsumowując, najbardziej funkcjonalna tablica szkolna, to taka, która będzie dopasowana do klasy i wieku uczniów. W przypadku młodszych uczniów lepiej sprawdzi się tablica kredowa. Dla starszych uczniów lepszym wyborem będzie tablica biała suchościeralna. Stanowi ona podłoże zarówno do nanoszenia notatek, przyczepiania pomocy naukowych, jak i tło do wszelkich prezentacji.