Bohater września – tablica szkolna

Właśnie rozpoczął się wrzesień, czyli miesiąc mniej lub bardziej wyczekiwany zarówno przez samych uczniów, jak i rodziców czy nauczycieli. Właśnie teraz zaczyna się nowy rok szkolny, który mamy nadzieję przyniesie naszym najmłodszym czytelnikom jak najwięcej pomyślności i szczęścia. Dzisiaj jednak chcemy skupić się na innym bohaterze miesiąca, a mianowicie tablicy szkolnej, o której opowiemy więcej i przedstawimy ją z jak najlepszej strony.

Jakie dostępne są tablice szkolne?

Wymiarów i modeli jest naprawdę sporo, a wszystkie można dostać między innymi w profesjonalnych sklepach internetowym z darmowym dowozem albo też stacjonarnych sklepach z podobnymi akcesoriami szkolnymi. Tablice szkolne można zamówić zarówno w wersji większej i pełnowymiarowej, a mianowicie 160×120 albo nawet 400×120, jak i mniejszej, czyli przykładowo w wymiarze 30×40 czy 90×60. To jedne z popularniejszych wymiarów, aczkolwiek można znaleźć wiele rozmiarów pomiędzy nimi, by dopasowały się wielkościowo do sali.

Poza wyborem względem rozmiarów można zaopatrzyć się w tablice białe, zielona lub czarne. Kolor pozwala w dalszym ciągu na dopasowanie metody pisania po nich, gdzie można wyróżnić jednocześnie klasyczną kredę albo pisaki suchościeralne w różnych odcieniach. Co więcej, tablice te mogą pełnić również funkcję magnetycznej, dzięki czemu bez problemu będzie można doczepić do nich magnesy. Następną rzeczą związaną z rodzajami tablic to ich ułożenie, gdzie można wymienić tablice zwykłe jednoczęściowe, jak i tak zwane tryptyki, czyli połączone kilka ścianek tablic, które można swobodnie składać do wewnątrz.

Ostatnim typem tablic szkolnych może być ich nadruk, a mianowicie chodzi o linie, kratkę lub pięciolinię, co może znacznie ułatwić pisanie po niej w klasach podstawówki. Zresztą o wszystkich zaletach tablic szkolnych można przeczytać w dalszej części artykułu.

Dlaczego tablice szkolne dalej cieszą się taką popularnością?

Takie pytanie mogliby zadać głównie rodzice czy nauczyciele, ponieważ są bardziej świadomi zmieniających się trendów i akcesoriów szkolnych. Jednak odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a mianowicie chodzi o uniwersalność i ponadczasowość tablic szkolnych, które były, są i będą użyteczne w każdej zwykłej szkole i innej placówce edukacyjnej. To właśnie na nich można wygodnie i prędko zapisać najważniejsze informacje przekazywane dla ogóły klasy czy grupy, gdzie materiały są ogólnodostępne, a także można je w każdej chwili zmienić, poprawić czy coś dopisać, czego trudno dokonać na przygotowanych wcześniej wydrukowanych kartkach.

Co więcej, szkolne tablice dzięki swoim nadrukowanymi liniom czy kratkom, mogą stać się prawdziwym narzędziem do rozwijania wyobraźni i umiejętności dziecka od najmłodszych lat, kiedy to po przyjściu do tablicy jest w stanie napisać coś zgodnie z wyrysowanymi liniami. Również właściwości magnetyczne mogą ułatwić pracę nauczycieli, gdyż w każdej chwili mogą doczepić do tablicy różne dodatkowe materiały, rysunki i grafiki, które okażą się pomocne w trakcie zajęć.

Możliwości jest mnóstwo, a tablice szkolne nigdy nie wyjdą z mody, czego jesteśmy pewni na 100%. Zatem razem z początkiem września mogliśmy poświęcić im nieco więcej uwagi, gdyż na to zasługują, a uczniowie mogą tylko śmiało z nich korzystać i uczyć się w o wiele przyjemniejszy sposób.