Tablica szkolna w restauracji?

Czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź znajdziesz poniżej w naszym artykule, gdzie postanowiliśmy przedstawić zupełnie inne oblicze tablic czarnych dotychczas znanych głównie z punktu widzenia szkolnych ławek. Jednak współcześnie wykorzystywane są również w restauracjach, barach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych, dzięki czemu wiele zmieniło się w ich wnętrza, a także na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do poniższej lektury i zachęcamy, by przyjrzeć się restauracjom w Twojej okolicy, gdzie na pewno znajdziesz podobne rozwiązania.

Potykacze na zewnątrz

Wystawianie ich jest szczególnie widoczne w miejscowościach nadmorskich, gdzie powstał prawdziwy wysyp różnorodnych restauracji i innych lokali gastronomicznych. Właśnie tam najprędzej zauważysz słynne potykacze przed wejściem, które mają za zadanie zwrócić uwagę przechodniów i zachęcić do odwiedzenia lokalu. Sama nazwa potykacza jest dość prosta do wyjaśnienia, gdyż przechodnie mają się najzwyczajniej na nich potykać i zatrzymywać, dlatego swoją budową przypominają niewielkie wolnostojące tablice czarne, na których wszelkie informacje pisane są zwykłą kredą białą lub kolorową.

Jeśli chodzi o tekst zapisany na potykaczach, może on być rozmaity, a przede wszystkim krótki. Można tą tendencję zauważyć wszędzie, że odbiorcy już rzadko kiedy skupiają swój wzrok na dłuższych hasłach reklamowych i nie tylko. Zatem krótko, zwięźle i na temat będzie najlepszą metodą przyciągnięcia klientów. Na potykaczach często zapisywane jest danie dnia, polecany produkt z konkretnego lokalu, bieżąca promocja na danie z karty czy też napój albo niekiedy zdarzają się nawet śmieszne rymowanki dotyczące lokalu i jego menu. Ostatni sposób sprawdza się najlepiej, gdyż wywołuje uśmiech na twarzy klientów, a tym samym gwarantuje pozytywne wrażenie, które najprędzej skłoni ich do odwiedzenia lokalu.

Tablice wewnątrz

Teraz przejdziemy do zastosowania tablicy szkolnej w środku lokalu gastronomicznego, która najczęściej występuje w formie czarnej kredowej tablicy. Taka sprawdza się najlepiej, ponieważ tekst zapisany na niej białą kredą jest najwyraźniej dostrzegany przez klientów. W zasadzie można wyróżnić dwa warianty wykorzystania tablic, a pierwsza z nich odnosi się do menu wywieszonego za barem i zapisanego właśnie na kredowej powierzchni. W tej sytuacji sprawdza się wyszczególnienie najważniejszych dań czy napojów albo zapisanie całej karty, o ile nie jest ona zbyt obfita. Najważniejsze, by nazwy dan i cena były dobrze widoczne dla klientów i ciekawie przestawione, a to oznacza, że zapisanie tego powinno się powierzyć osobie z ładnym i estetycznym pismem.

Z kolei drugie zastosowanie tablic szkolnych czarnych dotyczy dekoracji wykonanych z mniejszych powierzchni tablic zawieszonych w różnych częściach lokalu. Wówczas można zapisać na nich śmieszne anegdotki, hasła czy nawet cytaty. Jakby inwencję twórczą pozostawiamy Tobie, byś na swój własny sposób mógł wykorzystać tablice do swojej restauracji, kawiarni czy baru, o ile jesteś ich właścicielem.