Co powinno znajdować się w szkole?

Co powinno znaleźć się w szkole? Dowiedz się, jakie jest niezbędne wyposażenie klas szkolnych. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie ławek, tablicy, krzeseł.

Tablica szkolna

Tablica szkolna jest bardzo ważna, ułatwia nauczycielowi pracę i omówienie tematu lekcji. Również istotna jest dla uczniów, którzy obserwują nauczyciela – to, co zapisuje, a potem sporządzają notatki. Poprzez to uczą się więcej i lepiej zapamiętują. W szkołach największą popularnością już od lat cieszą się tradycyjne tablice kredowe, jak i te sucho-ścieralne. Można wybrać modele o magnetycznych właściwościach.

Stoliki, ławki szkolne

Stoliki oraz ławki szkolne są niezbędnym wyposażeniem sali. Uczniowie spędzają przy nich dużo czasu. Muszą być one przystosowane do ich wzrostu, przede wszystkim wygodne, bezpieczne dla młodych osób. Ławki szkolne powinny mieć wystarczającą przestrzeń, aby uczniowie pomieścili na niej książki, piórniki, aby wygodnie im się na niej pisało. Ławki muszą być stabilne, nie powinny mieć wystających elementów, które mogą być niebezpieczne.

Krzesła

Krzesła to kolejne konieczne przedmioty. Także one muszą zostać dopasowane do wzrostu ucznia, a także do wysokości ławki szkolnej, aby stanowiły one jedność dla poszczególnych osób. Uczeń ma komfortowo spędzać lekcje, tak aby skupił się na nauce.

Meble do klas

Meble do klas z pewnością się przydadzą – uczniowie będą mogli schować swoje przedmioty, bez konieczności każdorazowego zabierania ich do domu. Półki i szafki dla każdego ucznia to dobry pomysł, ponieważ będą w nich gromadzić swoje rzeczy i książki. Jest to szczególnie ważne w klasach szkoły podstawowej. Szafki przydadzą się również nauczycielom do przechowywania różnych materiałów dydaktycznych, czy ich eksponowania na półkach. Przydatne są w pracowniach przedmiotowych, gdzie można trzymać rzeczy potrzebne do nauczania danego przedmiotu. Jeżeli nie jest ci potrzebny zestaw mebli, możesz wybrać do klasy komodę, czy pojedynczą szafkę.

Co jeszcze powinno znaleźć się w klasie?

Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, tablice na klasowe ogłoszenia, czy rośliny doniczkowe, które ożywią przestrzeń. Na ścianach mogą znaleźć się plakaty, obrazy, które udekorują przestrzeń, zainteresują uczniów. Można wybrać fototapetę pejzażu, która ozdobi klasę. Jednocześnie należy pamiętać, aby nie przesadzić z dekoracjami, aby ich nadmiar nie rozpraszał. Ważny jest również kolor ścian, aby nie przeszkadzał uczniom w nauce – powinien być ciepły, przyjazny, rozjaśniać klasę. Ponadto w klasie zawsze musi panować porządek.