Jak urządzić salon w domu – ciekawe pomysły

Czeka cię remont, aranżacja salonu, albo po prostu masz ochotę na małą metamorfozę wnętrza? Przeczytaj jak ciekawie urządzić salon i razem z nami poszukaj inspiracji!

Jak urządzić salon w domu? Sprawdź kilka ciekawych pomysłów

Najważniejsze, aby urządzić zgodnie ze swoimi potrzebami. Ponadto warto dopasować go do preferowanych sposobów spędzania wolnego czasu. Możesz zainspirować się trendami, modnymi kolorami, czy dodatkami, ale ma być to przede wszystkim Twoja przestrzeń. Przyjrzyj się modnym stylom takimi jak: skandynawski, japandi, nowoczesny, minimalistyczny, eklektyczny, francuski, prowansalski, shabby-chic, boho, czy retro.

Jakie są modne kolory ścian?

Przy wyborze koloru ścian zwróć uwagę na modne tego roku kolory, takie jak: odcienie bieli, beżu, brązy, szarości, błękity, butelkową zieleń, a także inne odcienie zieleni, różu, czy kolor śliwkowy. Ciekawą inspiracją dla ciebie może być wybrany kolor roku – granat. Możesz również zdecydować się na barwną tapetę – w geometryczne lub roślinne wzory.

Jakie wybrać meble?

Przede wszystkim liczy się funkcjonalność i twoje potrzeby, w tym roku modne są meble z drewna, wykończone różnymi materiałami takimi jak, szkło, ceramika, wiklina, metal.

Modne dodatki do twojego salonu – sprawdź je

  • Lustra – umieszczone w odpowiednim miejscu mogą optycznie powiększyć przestrzeń; zwróć uwagę szczególnie na modne w tym sezonie lustra o okrągłym kształcie.
  • Ceramika i szkło – z pewnością będą dobrym pomysłem, zwłaszcza te kolorowe o nieregularnych kształtach z efektem postarzenia.
  • Rośliny – warto pomyśleć o kwiatach, które nadadzą uroku pomieszczeniom, zadbajmy również o donice, które także mogą stać się widoczną ozdobą naszego salonu.
  • Tekstylia – możesz wybrać te z naturalnych tkanin takich jak wełna, len, czy bawełna. Nie zapomnij o odpowiednim doborze dywanu, poduszkach dekoracyjnych, nakryciu na stół.
  • Regały – z pewnością przydadzą się miłośnikom książek, którzy nie mają gdzie ich składać.
  • Świeczniki – z różnorodnych materiałów, wykonane z drewna, metalu, szkła, niczym rzeźby, należy odpowiednio dobrać do nich świece.
  • Obrazy, plakaty – przykuwają wzrok odwiedzających nas gości, interesującą propozycją mogą być obrazy na szkle do salonu, które mogą mieć również właściwości magnetyczne, czy można po nich pisać markerami – dzięki temu możesz prezentować na nich zdjęcia, notatki, różnego rodzaju listy, informacje dla domowników.