Jak urządzić ogródek w restauracji?

Masz restaurację oraz miejsce, w którym chcesz urządzić ogródek? Świetny pomysł! Zapoznaj się ze wskazówkami, które podpowiedzą Ci jak krok po kroku należy wszystko przygotować, aby Twoi goście byli zadowoleni.

Ogródek w restauracji – jak go zaaranżować?

Chcesz urządzić ogródek? Z pewnością Twoja restauracja na tym zyska. Twoi goście z chęcią spędzą czas na świeżym powietrzu zwłaszcza wtedy, gdy warunki atmosferyczne będą ku temu sprzyjały. Dlatego ważne jest, aby ogródek swoim wyglądem zachęcał gości do skorzystania z niego. Stwórz w tym miejscu wyjątkowy klimat i przekonaj się, że jest to sprawdzony sposób na przyciągnięcie wielu klientów.

Jakie elementy muszą znaleźć się w twoim ogródku?

Zacznij od wydzielenia miejsca, w którym będzie się znajdował ogródek. Następnie, analizując wystrój restauracji, wygląd budynku oraz miejsce, w którym jest umiejscowiona, dopasuj następujące elementy:

  • Stół i krzesła – muszą być przede wszystkim wygodne, a także solidne i odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.
  • Oświetlenie – wieczorową porą niezwykły nastrój nadadzą girlandy, lampiony, czy świece położone na stolikach lub rozwieszone pomiędzy stolikami.
  • Parasole, namioty, markizy – mają ochronić gości przed deszczem i słońcem, powinny być estetyczne, pasujące do ogródka i restauracji.
  • Płotki – wydzielają przestrzeń, mogą być również miejscem na reklamę restauracji.
  • Roślinność – możesz położyć na stoliku kwiaty w wazonach, czy stworzyć wyjątkowe kompozycje na rabatach. Zieleń w ogródku i donice z kwiatami zachęcają przechodniów, aby zatrzymali się na chwilę i odpoczęli w takim pięknym miejscu.
  • Tekstylia – pomyśl o ewentualnym nakryciu stołu, a także o kocach i narzutach, gdy nadejdą chłodniejsze dni.
  • Zastawa – najlepiej, aby była spójna, pasująca do wystroju.

Nie zapomnij także o jednym ważnym elemencie, który będzie zapraszał twoich gości do środkapotykacze kredowe z pewnością powinny zwrócić uwagę gości. Warto o nich pamiętać i umieszczać na nich informacje o aktualnych promocjach lub nowościach w menu.

Co, jeśli ogródek ma być zrobiony na chodniku?

Jeżeli chcesz, aby ogródek, zajął część chodnika, deptaka, czy jakiegoś innego fragmentu przestrzeni publicznej, musisz mieć na to stosowne pozwolenia wydane przez urząd miasta lub gminy, a także zarządcę drogi. Ogródek musi zostawić 1,5 m szerokości chodnika, aby nie utrudniać przejścia pieszym.