Nauka zdalna – z czym to się je?

Nauka zdalna przez dłuższy czas była dla nas codziennością. Mimo chwilowego zmniejszenia obostrzeń mamy wrażenie, że w każdej chwili, może znów powrócić. Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Jak przygotować się do nauki zdalnej?

Miejsce, w którym uczycie się i spędzacie czas na przygotowaniu się do zajęć, powinno być funkcjonalne i dobrze zorganizowane. Tak, aby wszystko, czego potrzebujecie, było pod ręką. Zatem czas na porządki, zagospodarowanie przestrzeni i stworzenie specjalnego miejsca do nauki on-line.

Miejsce na naukę zdalną – co jest najważniejsze?

Należy zadbać o biurko dopasowane do wzrostu, ma to być mebel który pomieści wszystkie niezbędne przedmioty. Ponadto ważne jest wygodne krzesło, które zapewni odpowiednią postawę dla naszego kręgosłupa. Miejsce nauki jest bardzo ważne, ponieważ będziecie spędzać w tej przestrzeni wiele godzin. Na biurku powinno znaleźć się oświetlenie, warto wybrać odpowiednią lampkę. Jest to bardzo ważne dla wzroku, bowiem złe światło może powodować problemy ze skupieniem, bóle oczu, czy senność. Kolejnym ważnym elementem jest laptop lub komputer. Zastanówcie się także nad kupnem drukarki, najlepiej ze skanerem.

Jak zorganizować naukę zdalną?

Aby zorganizować zdalną naukę, warto pomyśleć o kilku rzeczach:

  • Sprawdź, czy masz dobry dostęp do Internetu.
  • Usuń wszystkie przedmioty, które mogą cię rozpraszać.
  • Mała, zielona roślina w pobliżu pozwoli twoim oczom chwilę odpocząć.
  • Możesz umieścić na ścianie w pobliżu biurka tablicę, na której będziesz zamieszczać wszystkie potrzebne informacje.
  • Pamiętaj również o drobnych elementach, które ułatwią ci pracę, a są to: zakreślacze, kolorowe długopisy, karteczki, kredki, dzięki którym będziesz tworzyć barwne mapy myśli.
  • Warto zastanowić się nad zakupem słuchawek z mikrofonem, gdyby domowe hałasy przeszkadzały w nauce.

Pamiętaj, że ważne są przerwy między lekcjami!

Czas przerwy wykorzystaj na odrobinę ruchu, dlatego wstań i rozprostuj kręgosłup. Po skończonych lekcjach zrób sobie dłuższą przerwę, nie wykonuj od razu zadań, pozwól sobie na odpoczynek.

Motywacja jest bardzo ważna!

Gdy jesteście wypoczęci, zjedliście pyszne śniadanie, macie przygotowane miejsce pracy, odrobione zadania, zmieniliście wygodną piżamę na odpowiedni strój – od razu lepiej będzie się wam pracować. Jednak zmotywowanie do nauki może okazać się nie takie łatwe, dlatego zastanów się, dlaczego się uczysz i co jest twoim celem. Nie rezygnuj z nauki, ponieważ nie masz motywacji. Systematyczność i odpowiednie nawyki to najlepsze rozwiązanie. Podczas lekcji staraj się zrozumieć omawiany temat, zapisuj notatki w postaci mapy myśli, czy rysunków.

Zorganizuj odpowiednio czas!

Masz problem z organizacją pracy? W celu jej usystematyzowania możesz umieścić w swoim pokoju tablicę o właściwościach magnetycznych, po których będziesz pisać kredą, czy specjalnymi flamastrami. Do wyboru masz mnóstwo modeli. Umieścisz na niej ważne notatki, plany lekcji, informacje, o których nie możesz zapomnieć. Zobacz tablice magnetyczne i znajdź tą dla siebie.