Obowiązkowe wyposażenie sali konferencyjnej

Sala konferencyjna jedno z ważniejszych miejsc w firmie, pełniące funkcję reprezentacyjną, a także organizacyjną. Skupiające pracowników, czy zaproszonych gości, której zadaniem powinno być zapewnienie dogodnych warunków pracy.

Tablica mobilna- jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sali konferencyjnej

Najlepszym wyborem będzie ta wielofunkcyjna o powierzchni  sucho ściernej oraz magnetycznej. Powinna być obrotowa, co zwiększy powierzchnię pisania oraz posiadać kółka, dzięki czemu będzie łatwa w przemieszczaniu i przechowywaniu. Tablice mobilneprzydatnym oraz niezbędnym elementem każdej konferencji.

Ekrany projekcyjne- równie ważnym element konferencji

Ułatwiają one znacząco pracę podczas prezentacji, szkoleń, czy wykładów. Pozwalają na wyświetlenie treści i obrazów, które dzięki ekranom projekcyjnym zyskają na jakości wyświetlanego obrazu. Unikniesz zniekształceń obrazu czy nieprawidłowego oddania kolorów. Ekrany projekcyjne oraz przenośnie z pewnością ułatwią ci  przekazanie treści, oraz uatrakcyjnią twoją prezentację.

Sprzęt elektryczny

Niezbędnym elementem jest projektor, który pozwoli na wyświetlenie prezentacji. Materiały multimedialne są podstawową formą przekazu informacji. Kolejnym elementem jest nagłośnienie, które powinno zależeć przede wszystkim od wielkości sali. Głośniki, mikrofony czy wzmacniacze powinny działać tak, aby nie zakłócać spotkania, a dźwięk powinien być najlepszej jakości. Zwrócić należy również uwagę na oświetlenie.

Zadbaj także o otoczenie w sali konferencyjnej

Sala konferencyjna i jej elementy mają ułatwiać pracę, ale równie ważne są walory estetyczne, oraz  występujące w nim elementy takie jak ułożenie stołu, czy wygodne krzesła, które zapewnią słuchaczom komfort podczas konferencji. Krzesła powinny, pozwalać na utrzymanie prawidłowej sylwetki, nie powinny obciążać kręgosłupa. Wyróżnia się kilka możliwości ustawienia stołu podczas konferencji: ustawienie stołu pośrodku sali, wokół, którego znajdują się krzesła, układ w podkowę, układ teatralny krzesła ustawione są jedno za drugim w rzędy, czy układ szkolny krzesła i stoły ustawione są w stronę projektora, a między nimi znajduje się przestrzeń dla prowadzącego. Wszystko zależy od charakteru spotkania. W równej mierze ważne, w jaki sposób połączone są te elementy czy pasują do siebie, jaki tworzą design. Ponieważ sala konferencyjna jest wizytówką firmy.

Sala konferencyjna – funkcjonalność

Najważniejsze jest to, jak dopasujemy do siebie wymienione elementy i jak zastosujemy je do rodzaju spotkania, konferencji, liczby uczestników. Ponieważ ułożenie sali konferencyjnej ma przede wszystkim ułatwiać pracę, sprzyjać dobrej i profesjonalnej atmosferze.