Tablice korkowe, magnetyczne i kredowe – jakie mają zastosowanie?

Tradycyjna czarna tablica, po której pisze się białą lub kolorową kredą, większości z nas kojarzy się ze szkolną salą lekcyjną. Należy jednak wiedzieć, że jest to najpopularniejsze, ale nie jedyne miejsce, w którym taki element wyposażenia znajduje swoje zastosowanie. Gdzie jeszcze można spotkać się z tablicami korkowymi, magnetycznymi oraz kredowymi? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zastosowanie numer jeden – placówka edukacyjna

Na początku po prostu trzeba wspomnieć, że różnego typu tablice zlokalizowane są w miejscach, których główną rolą jest edukowanie. Z powodzeniem wykorzystuje się je w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich, a także na uczelniach wyższych oraz w szkołach językowych. Tablice szkolne czarne sprawdzają się w trakcie zajęć z każdego przedmiotu. Można na nich zapisywać tematy lekcji, najważniejsze informacje, notatki, czy rozwiązania zadań. To także świetna metoda prezentacji prac wykonanych przez uczestniczące w zajęciach osoby. W zakresie eksploatacji tablic istnieje duża swoboda, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie konkretnego sposobu ich wykorzystania do specyfiki omawianej tematyki oraz potrzeb i zainteresowań uczniów.

Zastosowanie numer dwa – biuro

Tablice magnetyczne, szczególnie te w wersji mobilnej, oraz flipcharty są elementem usprawniającym działanie pracowników w niejednej firmie. Umieszczenie tablicy dowolnego typu w biurze jest szczególnie ważne podczas zebrań całego zespołu, szkoleń, konferencji, czy spotkań z klientami. Można zapisywać tam zgłaszane uwagi, propozycje i pomysły. Z kolei funkcja informacyjna takich tablic pozwala umieszczać na nich notki o datach różnych wydarzeń istotnych z punktu widzenia danej firmy oraz motywacyjne hasła.

Zastosowanie numer trzy – kawiarnia i restauracja

Tablice kredowe, magnetyczne lub w postaci potykaczy reklamowych zdają egzamin również w punktach gastronomicznych. Można na nich wyeksponować menu danej restauracji wraz z cenami poszczególnych produktów, czy też promocje, z których mogą skorzystać klienci kawiarni. To świetna metoda na prezentację najważniejszych informacji oraz aktualności – dotyczących bieżących rabatów, czy godzin otwarcia danego miejsca.

Zastosowanie numer cztery – dom

Tablice korkowe lub kredowe mogą pełnić także funkcję dekoracyjną oraz organizacyjną. Wystarczy, że zamontujesz je w kuchni lub przedpokoju, a cała rodzina będzie miała dostęp do najbardziej istotnych informacji – listy zakupów, umówionych spotkań, czy terminu wizyty u dentysty. Taki gadżet znajdzie swoje miejsce również w pokoju dziecka lub nastolatka. Uczeń w każdym wieku może umieszczać tam plan lekcji i zajęć dodatkowych, fiszki ze słówkami w języku obcym, mapy i inne pomoce edukacyjne, a także zdjęcia z wycieczek, czy plakaty ze swoimi idolami.

Zastosowanie tablic – podsumowanie

Szukasz pomysłu na urozmaicenie przeprowadzanego w firmie szkolenia? Zależy Ci na poprawie komunikacji między domownikami? A może chcesz być lepiej zorganizowanym? We wskazanych przypadkach z pomocą przychodzą różnego rodzaju tablice – ceramiczne, szklane, kredowe oraz magnetyczne. Uniwersalność tego rekwizytu pozwala wykorzystać go w wielu sytuacjach i dostosować do potrzeb chwili. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.