Tablica korkowa – jak zrobić z niej użytek?

Wydawałoby się, że jest to zwykła korkowa powierzchnia, którą najczęściej widuje się na korytarzach urzędów czy innych instytucji publicznych. Jednak obecnie korkowe tablice podbijają serca dekoratorów wnętrz, którzy zachęcają do ich wykorzystywania w różnych pomieszczeniach i celach. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na użycie ich w swojej codzienności, co z pewnością wpłynie charakter wnętrz.

Tablica korkowa dla dzieci

Ich wyobraźnia akurat nie ma żadnych granic, dlatego możesz pomóc swojemu dziecku w udekorowaniu tablicy korkowej w pokoju. Mogą zawisnąć na niej wszystkie wyróżnione rysunki, a może wspólnie zrobicie papierowy łańcuch do owinięcia ramy tablicy. Pomysły możecie wymyślać razem, a potem realizować je i co pewien czas zmieniać dekoracje.

Również z czasem, gdy najmłodsi zaczynają dorastać tablica może posłużyć za miejsce najważniejsze w całym pokoju. Tam pojawi się plan lekcji, spis obowiązków do zrobienia w bieżącym tygodniu oraz terminy sprawdzianów. Taka tablica korkowa doskonale sprawdzi się w roli organizera dla dzieci i nastolatków, o czym warto pomyśleć jako prezencie urodzinowym czy też o innej okoliczności.

Tablica korkowa jako mapa świata

Dla wielbicieli podróżowania i poznawania nowych kultur polecamy stworzyć własnej roboty mapę świata na tablicy korkowej. Już tłumaczymy jak to zrobić – po pierwsze, będziesz potrzebować papierowej mapy świata, która będzie rozmiarowo pasować do Twojej powierzchni korkowej w tablicy. Następnie trzeba przypiąć ją szpilkami i zaopatrzyć się w dużą ilość kolorowych pinesek.

Wtedy możesz zacząć swoje odhaczanie miejsc, w których już byłeś, a które dopiero planujesz zwiedzić. To świetna motywacja i jednocześnie nauka, ponieważ poznajesz dogłębnie poszczególne kontynenty, ułożenie krajów i dowiadujesz się znacznie więcej niż na lekcjach geografii w szkole. Możesz potraktować to jednocześnie jako zabawę i swój cel, który zrealizujesz w określonym czasie.

Tablica korkowa na ścianę w biurze

Kolejnym pomysłem na aranżację w wykorzystaniem korkowej powierzchni będzie urządzenie biura. Generalnie szeroki wybór tablic korkowych i innych znajdziesz tutajhttps://tablice-magnetyczne.com/. Możesz liczyć na rozmaite wymiary tablic i dobre jakościowo wykonanie, a także możliwość zamówienia tablicy korkowej na wymiar.

Sprawdzi się jako Twój osobisty planer w domowym biurze czy też normalnym. Zawiesisz tam najważniejsze informacje, listę rzeczy do zrobienia, numery telefonów do wykonania wkrótce czy też plan swoich obowiązków na zbliżające się dni. Możliwości jest wiele, a najważniejsza jest Twoja wygoda i komfort, ponieważ możesz w każdej chwili zmienić karteczki zawieszona na tablicy, odwiesić je czy przewiesić w inne miejsce. To bardzo poręczne i praktyczne rozwiązanie dla osób zabieganych i przepełnionych różnymi aktywnościami i obowiązkami.