Tablica w kuchni – milion zastosowań

Jeśli chcesz i planujesz urządzić swoją kuchnię od nowa w sposób nowoczesny i praktyczny, to Twoim niezbędnikiem powinna stać się tablica korkowa. Dawno zapomniana i nudnie kojarzona powinna całkowicie odmienić swój wizerunek, o co zadbaliśmy w dzisiejszym artykule. Zobacz nasze pomysły na ich zamontowanie i użytkowanie w kuchni, a nie pożałujesz i gwarantujemy, że sam z przyjemnością zastosujesz chociażby jedno z naszych rozwiązań.

Centrum dowodzenia

Jak wiadomo kuchnia jest niezaprzeczalnie najczęściej odwiedzanym miejscem w całym domu, gdzie najchętniej przesiadują zarówno domownicy, jak i goście. Jest to po prostu pomieszczenie, które potocznie można nazwać sercem domu, ze względu na atmosferę tam panującą. Właśnie tam dzieci przygotowują się do wyjścia, rodzice dopilnowują, by zabrały ze sobą wszystkie rzeczy i tak samo dzieje się również z nimi, gdy zbierają się rano do pracy lub planują wieczorne wyjście. Kuchnia zatem pełni funkcję centrum dowodzenia, które jak przystało powinno także posiadać swoją tablicę korkową, na której zapisane zostaną najważniejsze daty, spotkania i lista rzeczy, o których nie wolno zapomnieć. Znajdzie się na niej wszystko, czego tylko potrzebujesz, a ich przypięcie może potrwać dosłownie chwilę.

Pomysły na…

Chodzi głównie o przepisy kulinarne na śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje czy też pyszne desery. To wszystko może i powinno znaleźć się w kuchni, a często bywa tak, że podczas oglądania programu kulinarnego czy dyktowania przez koleżankę przepisu na ciasto zapisujemy je i chowa w nieznane nam później miejsca. Wówczas szansa na przygotowanie czegoś nowego i smacznego przemija, a Ty znów planujesz standardowe i znane wszystkim danie. Inaczej może stać się w przypadku, gdy prędko zawiesisz dany przepis na swojej korkowej tablicy, by o nim nie zapomnieć, a przygotować go następnego dnia dla całej rodziny i bliskich.

Motywacja

Każdemu także zdarzają się gorsze i słabsze dni, kiedy nie ma nic ochoty albo zwyczajnie nic mu nie wychodzi. Chyba wszyscy to znamy, ale istnieje na to świetne rozwiązanie w postaci znanych Ci i sprawdzonych haseł motywacyjnych, które kiedyś usłyszałeś lub właśnie znalazłeś w internecie. A może masz swój ulubiony cytat czy fragment wiersza, książki, który pobudza Cię do życia i napełnia energią? Warto poszukać podobnej motywacji w filmach, książkach, artykułach czy internecie – najważniejsze, by docierało do Ciebie i powodowało uśmiech na Twojej twarzy. Następnie wystarczy zawiesić je w kuchni, byś codzienne o każdej porze dnia i nocy mógł spoglądać na to motto i odmieniać swoje negatywne nastawienie.