Tablica szkolna – jaką wybrać?

Jeśli stoisz przed wyborem kupna szkolnej tablicy, przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz wiele porad odnośnie do jej wyboru. Niezależnie od tego, w jakim celu poszukujesz tablicy, szeroki wybór pozwoli wybrać idealne rozwiązanie. Niezwykle bogaty asortyment pozwala dopasować tablice nie tylko pod względem rodzaju, ale również koloru i estetyki. Rozmaita oferta tablic pozwala dobrać edukacyjne narzędzia dla każdej szkoły.

Tablice magnetyczne

Istnieje mnóstwo rodzajów tablic, które w zależności od naszych oczekiwań, można z łatwością dopasować. Nowoczesne rozwiązania takie jak tablice magnetyczne, ceramiczne czy szklane będą idealną opcją dla uczniów klasy wyższych, a także dla szkół językowych czy prywatnych. Co więcej, tablice magnetyczne będą najlepszym rodzajem tablicy, która wykorzystywana jest w biurach. Głównie ze względu na możliwość przypięcia różnych ulotek, broszur, plakatów i cennych informacji za pomocą magnesów. Gwarantuje to z pewnością wiele możliwości.

Tablice kredowe

Tradycyjne tablice kredowe są najlepszym rozwiązaniem dla szkół podstawowych oraz uczniów młodszych klas. Daje możliwość kreatywnego wykorzystywania tablicy do różnych rysunków czy prostych rozwiązań. Korzystanie z kolorowej kredy zapewnia wiele radości wśród młodszych uczniów i kojarzone jest częściej z zabawą niż z niechętnym odpowiadaniem przy tablicy. W szkołach podstawowych to niezwykle ważne, aby zapewnić uczniom maksymalne poczucie komfortu, ponieważ wpływa to na późniejszą pewność siebie.

Tablice korkowe

Tablice korkowe są często traktowane jako pewnego rodzaju planner. Wiele biur wykorzystuję tablicę korkową do przypinania najistotniejszych informacji. Wyjątkowo trwałe i wykonane z najwyższej jakości tablice potrafią służyć przez wiele lat. Tablice korkowe popularne są również wśród młodzieży, która chętnie korzysta z nich do przypinania różnych zdjęć, planów zajęć oraz innych twórczych notatek.

Podsumowanie – jaką tablicę wybrać?

Zależnie od tego przeznaczenia tablicy, którą zamierzasz kupić, sprawdzi się inny rodzaj. W przypadku uczniów młodszych klas najlepszym wyborem będzie tradycyjna tablica kredowa. Jednak w przypadku większych biur, tablica magnetyczna okaże się idealnym rozwiązaniem, ze względu na możliwość przypinania materiałów za pomocą magnesów. Do młodzieżowego pokoju świetnym plannerem okaże się tablica korkowa.