Tablice szkolne dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Przeczytaj ten wpis i znajdź najlepszą tablicę dla dzieci w Twojej szkole!

Tablica to często najważniejszy element wyposażenia każdej klasy. To z jej pomocą dzieci uczą się pisać i liczyć. Nauczyciel zapisuje na niej również ważne informacje. Jeśli zastanawiasz się jaki sprzęt będzie najlepszy, zapoznaj się ze wszystkimi rodzajami dostępnych na rynku tablic!

Tablice szkolne dla dzieci – rodzaje

Tablice kredowe

Tablice kredowe towarzyszą uczniom w szkole już od dziesiątek lat. W dzisiejszych czasach są nadal najczęściej wybierana opcją. Dzieje się tak zapewne ze względu na ich wytrzymałość i niską cenę. Mają jednak swoje wady. Głównym minusem tablicy kredowej jest pylenie się kredy podczas pisania i czyszczenia, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Tablice magnetyczne

Tablice magnetyczne są zaliczane do tablic suchościeralnych. Do pisania po nich stosuje się specjalne markery oraz gąbki. Są nieco droższe od tablic kredowych, jednak posiadają wiele plusów. Jak sama nazwa wskazuje, nie potrzebujesz wody, aby je wyczyścić. Ponadto producenci tablic cały czas udoskonalają materiały, z których są one produkowane. Obecnie często do produkcji tablic stosuje się specjalne tworzywa odporne na wszelkie ślady zostawiane markerami podczas pisania. Mimo, że są trochę droższe to bardzo dobra inwestycja. Taka powierzchnia posłuży na dłużej, a jej wyczyszczenie będzie bezproblemowe. Magnetyczna tablica dla dzieci to doskonałe rozwiązanie dla Twoich pociech!

Co najważniejsze taka tablica umożliwia montaż pomocy edukacyjnych przy pomocy magnesów. Możesz przyczepić do niej rysunki, schematy, mapy i inne materiały. Na tym nie koniec! Co więcej, możesz jej również użyć jako powierzchni na której wyświetlisz prezentacje z rzutnika. Tablice magnetyczne często spełniają również rolę tablicy ogłoszeń lub miejsca, gdzie przyczepia się gazetki szkolne tworzone przez dzieci.

Tablice korkowe

Tablice korkowe najczęściej wykorzystywane są w domach, biurach lub lokalach usługowych. Jednak w szkole tablica korkowa może również znaleźć swoje miejsce. Taki model najlepiej sprawdzi się jako tablica typowo informacyjna. Jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie w szybki i łatwy sposób potrzebujesz zostawić jakąś informację. Tablica korkowa może być również miejscem, gdzie będą wisiały najważniejsze grafiki, numery telefonów i inne ważne informacje, dlatego też będzie idealna do sekretariatu lub pokoju nauczycielskiego.

Tablica dla dzieci powinna zostać wykonana z bezpiecznego tworzywa oraz posiadać dodatkowe zabezpieczenie tak, aby nie miała żadnych ostrych krawędzi. Dobra tablica to podstawa, warto wybrać odpowiedni model, który będzie wykonany solidnie oraz sprawdzi się na lata.