Użytkowanie tablicy magnetycznej

Zapewne wszyscy słyszeli już o tablicy magnetycznej, ale czy każdy wie na ile sposobów można ją wykorzystać? A czy orientujesz się jak powinno się o nią dbać? Jeśli nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, to najwyższy czas o tym pomyśleć zanim kupisz do siebie pierwszą magnetyczną tablicę. Zachęcamy do czytania naszego artykułu i dokonywania świadomego zakupu w sprawdzonych punktach.

Uniwersalna tablica magnetyczna

Tak właśnie można ją nazwać, ze względu na ilość możliwości jakie nam daje zarówno w domu, biurze, szkole czy innych miejscach publicznych. Praktycznie wszędzie można znaleźć co najmniej kilka zastosowań tablicy magnetycznej, o której zamierzamy opowiedzieć teraz nieco więcej. Po pierwsze warto zamontować ją w domach czy nawet mniejszych mieszkaniach, a umożliwia to między innymi szeroki wybór pod względem rozmiarów. W domowych warunkach może okazać się przydatna dla rodziców jako forma rozrysowania tygodniowego grafiku obowiązków dla całej rodziny, określenia najważniejszych terminów, o których trzeba pamiętać albo też jako tablica do zapisywania „dobrych uczynków” dzieci, co może stanowić jedną z metod wychowawczych. Pomysłów może być mnóstwo i zależy to głównie od Twojej kreatywność, aby wszystko, co najważniejsze mogło zostać zapisane lub przeczepione magnesem do tablicy magnetycznej.

Następnie może stanowić niezbędnik ucznia lub studenta w ich codziennej rutynowej nauce, by mogli swobodnie zapisać najważniejsze hasła albo przyczepić istotne materiały do nauki. Z kolei z biurze warto posiadać tablicę magnetyczną na spotkaniach biznesowych czy wewnętrznych szkoleniach pracowniczych, by o wiele łatwiej przekazywać ważne informacje oraz wiedzę. Natomiast zastosowanie w szkołach czy innych placówkach edukacyjnych raczej nie musi być dodatkowo uzasadniane, ponieważ tablice są nieodzownym elementem wyposażenia sal, a mogą być wykorzystane zarówno pisania, zawieszania materiałów, jak i wyświetlania prezentacji za pomocą rzutnika.

Pielęgnacja magnetycznych powierzchni

Samo ich posiadanie to ni wszystko, trzeba również umieć zadbać o ich powierzchnie magnetyczne, aby po dłuższym okresie użytkowania mogły nadal prezentować się nienagannie, schludnie i czysto. W tym celu konieczne jest wpierw zakupienie odpowiednich mazaków suchościeralnych specjalnie przeznaczonych do tablic tego typu. Wówczas można je bez problemu zmazać suchą gąbką lub ścierką, a nie powinny pozostawiać po sobie żadnych widocznych śladów. Tablica magnetyczna nie należy do powierzchni czyszczonych na mokro, aczkolwiek czasami warto przetrzeć je płynem, którego skład polecany jest to usuwania zabrudzeń na powierzchniach suchościeralnych tablic. Wtedy masz pewność, że nie uszkodzisz ani nie porysujesz swojej magnetycznej tablicy, dzięki czemu będzie mogła Ci służyć jeszcze przez wiele lat, a wystarczy regularnie ją czyścić i wycierać, by atrament pisaków nie pozostawał zbyt długo na tablicy.