Jak wykonać album ze zdjęciami na tablicy korkowej?

Zazwyczaj korkowe tablice wykorzystywane są do wieszania ważnych informacji, materiałów i pełnią rolę typu „nie zapomnij”. Dzisiaj jednak chcemy się skupić na innych jej formach, jak na przykład album ze zdjęciami i pamiątkami. To świetne rozwiązanie, które mamy nadzieję wzbudzi w Tobie więcej kreatywności i pomysłowości na przyszłość, a tym samym będziesz mógł udekorować swój pokój pięknymi wspomnieniami z użyciem zwyczajnej tablicy korkowej, a więc do dzieła!

Krok 1. Zakup tablicy korkowej

Oczywiście nie możesz rozpocząć działania bez posiadania podstawowego składnika, czyli tablicy korkowej. Jej zdobycie nie będzie na szczęście stanowiło większego problemu, ponieważ produkt ten jest ogólnodostępny zarówno w zwykłych marketach, jak i sklepach budowlanych czy internetowych punktach sprzedaży podobnych akcesoriów biurowych.

Jej wielkość zależy oczywiście od Twojej wizji własnego albumu, który może pomieścić jedynie kilka najważniejszych fotografii albo całą masę mniejszych i większych zdjęć ze wspomnieniami. Musisz zwrócić także uwagę na miejsce, w którym ma zawisnąć lub zostać postawiona tablica korkowa, a więc rozmiar musi być adekwatny do wolnej przestrzeni w pokoju, sypialni czy salonie. Natomiast w kwestii kosztów spokojnie zamkniesz się w maksymalnie 200zł, chyba że zdecydujesz się na minimalną wersję lub ponadprzeciętnie wielka, możesz spotkać się z innymi cenami.

Krok 2. Przygotowanie nawierzchni

Zanim przejdziesz do wybierania i wywoływania zdjęć, dobrze jeśli rozplanujesz sobie powierzchnię tablicy. Możesz nawet w tym celu stworzyć projekt na kartce, by wiedzieć w jaki sposób będą ułożone zdjęcia, a także co dodatkowo będzie znajdowało się na tablicy. W przypadku, gdy pozostanie na niej więcej wolnej przestrzeni, ją również możesz zmodyfikować i zmienić, aby korkowa powierzchnia także się wyróżniała.

Chodzi między innymi o pomalowanie korka farbą o dowolnym odcieniu, który przykładowo będzie pasował do pozostałej części pokoju. Najlepiej sprawdzają się klasyczna biel i czerń, które są na tyle uniwersalne, że nie będą kłóciły się z żadną kolejną aranżacją wnętrza. Wystarczy czasami samo pokrycie ramki tablicy, aby już prezentowała się zupełnie inaczej i niepowtarzalnie. Jeszcze innym pomysłem jest wycięcie różnych symboli czy haseł na kolorowym papierze, które będą stanowiły dekorację do zdjęć – mogą też być tematycznie połączone z konkretnymi fotografiami. Ostatecznie jednak możesz kombinować do woli!

Krok 3. Wybór fotografii

Przychodzi nareszcie pora na przejrzenie wszystkich swoich albumów, spośród których trzeba będzie wybrać kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt zdjęć. Tutaj nie mamy żadnych podpowiedzi, ponieważ to Ty sam, musisz zdecydować, które momenty z przeszłości są dla Ciebie najważniejsze, najśmieszniejsze czy też które wywołują u Ciebie najprzyjemniejsze emocje. Wszystko uzależnione jest od wspomnień i ludzi, z którymi miałeś do czynienia. Pamiętaj też, że zawsze możesz regularnie zmieniać tematykę, a co za tym idzie fotografie, które się tam znajdują.

Krok 4. Przypięcie zdjęć

Teraz znów musisz powrócić do swojego wcześniej stworzonego projektu i układu fotografii na tablicy, który trzeba odzwierciedlić w rzeczywistości. Wywołując zdjęcia, możesz decydować o ich wielkości, a kształt możesz równie dobrze nadać samemu poprzez wycinanie.

Najpierw warto ułożyć je bez przypinania czy przyklejania, a potem gdy wizualizacja będzie zgodna z koncepcją, zajmiesz się ich przypinaniem. Również od Ciebie zależy czy wybierzesz standardową opcję przyczepienia za pomocą pinesek, które mogą delikatnie zniszczyć zdjęcia albo też przyklejenia ich do powierzchni korkowej. Jednak ta druga opcja również może lekko uszkodzić fotografie podczas ich odrywania. Alternatywą jest także przewieszenie przez tablicę sznureczka, na którym za pomocą mini klamerek można zaczepić wszystkie pamiątki i zdjęcia.

Możesz się sugerować naszymi wskazówkami, aczkolwiek zachęcamy także do samodzielnego tworzenia i kreowania własnego albumu ze zdjęciami na tablicy korkowej.