Wyposażenie biura – co warto mieć?

Urządzasz biuro i zastanawiasz się, jakie elementy jego wyposażenia są najważniejsze? Przeczytaj, jak funkcjonalnie zorganizować biuro, aby dobrze się w nim pracowało.

Od czego zacząć urządzanie biura?

Biuro będzie ważnym miejscem, w którym ty i twoi pracownicy będziecie spędzać czas, dlatego ważne, aby było ono funkcjonalne. Każdy pracownik musi mieć własną przestrzeń. Jest to bardzo ważne, by czuł się w niej dobrze, ponieważ organizacja miejsca pracy wpłynie na jego koncentrację i produktywność. Pierwszy krok, podczas urządzania biura, to określenie, jaka jest specyfika twojej branży, a także charakter wykonywanej pracy. Podpowie to, czy są jakieś konkretne elementy, które powinny się pojawić w twoim biurze.

Zapytaj pracowników!

Jeżeli remontujesz biuro, czy urządzasz je w nowym miejscu, warto porozmawiać z pracownikami, czy mają może jakieś pomysły, czy znają praktyczne rozwiązania, które usprawnią ich pracę. Zapytaj także, czy podoba im się twoja koncepcja, wspólnie poszukajcie inspiracji.

Stanowiska pracy

Zadbaj, aby każdy z pracowników miał swoje miejsce, w którym będzie się znajdować wygodne biurko i dopasowane do niego krzesło. Jest to bardzo ważne, ponieważ twój pracownik będzie kilka godzin dziennie spędzał przy biurku, więc warto zadbać o jego kręgosłup. Pomyśl też o odpowiednim oświetleniu, które nie będzie męczyło jego oczu. Urządzając biuro, pamiętaj o jego funkcjonalności. Nie przesadzaj z ilością wzorów, intensywnych kolorów, czy zbędnych elementów.

Kuchnia

Kuchnia powinna być wyposażona w szafki, czy lodówkę, w której pracownicy będą mogli przechowywać swoje jedzenie. Strefę, w której twoi pracownicy będą przygotowywali posiłek, najlepiej połączyć ze strefą zmywania. Kuchenka mikrofalowa i czajnik elektryczny są niezbędne, warto pomyśleć dodatkowo o ekspresie do kawy.

Chillout room – pokój odpoczynku dla twoich pracowników

Pracownicy z pewnością docenią i będą efektywniej pracować, gdy pomyślisz o miejscu odpoczynku dla nich. Strefie, w której będą mogli usiąść na wygodnej sofie, fotelu, pufie, możesz dodać również poduszki albo hamak. Miejsce to pozwoli im odetchnąć od monitora, taki pokój relaksu najlepiej, gdyby znajdował się w innym pomieszczeniu. Możesz w chillout roomie zamieścić kwiaty, książki, czy plakaty. Ważne jest także miejsce, w którym twoi pracownicy będą spożywać posiłek, możesz wybrać jeden, długi stół, czy mniejsze stoliki w zależności od liczby pracowników.

Biuro – o czym warto jeszcze pomyśleć?

Małe rośliny w pobliżu wzroku twoich pracowników, z pewnością pozwolą im na chwilę odpoczynku. Warto pomyśleć o tablicy z magnetycznymi właściwościami, przyda się podczas szkoleń, burzy mózgów, czy do zapisu ważnych informacji. Zobacz tablice magnetyczne i wybierz tę, dla swojej firmy.

Biuro – wizytówka twojej firmy!

Komfortowo urządzone biuro będzie miało pozytywny wpływ na pracę oraz wydajność twoich pracowników, jak i na wizerunek twojej firmy wśród klientów.