Jak dbać o tablice szkolne?

Kwestie związane z higieną i czystością w szkołach są bardzo istotne, ponieważ mają wpływ zarówno na komfort pracowników oświaty, jak i uczniów również korzystających z tablic. W zależności od tego jakiego rodzaju posiadają one powierzchnię, trzeba przyjąć pewne standardy i zalecenia, dzięki którym tablice dłużej zachowają swoją jakość i trwałość.

Jak czyścić tablice zielone?

Wydawałoby się, że nie ma w tym nic trudnego, aczkolwiek warto zapoznać się z kilkoma naszymi wskazówkami, które podpowiedzą Wam jak prawidłowo i szybko doprowadzić zwykłą tablicę kredową do poprzedniego stanu. Zatem konieczne jest jej czyszczenia na mokro, gdzie dołożony został specjalny preparat do czyszczeniu lub inne środki chemiczne bezalkoholowe, które odtłuszczą powierzchnię i zniwelują wszelkie ślady po użyciu kredy.

Następnie dobrze jest przetrzeć tablice suchą ściereczką o miękkiej strukturze, aby nie naruszyć powierzchni tablicy i jednocześnie zetrzeć wilgoć. Wówczas jest ona gotowa do użytku i nie traci jednocześnie swoich walorów estetycznych i praktycznych.

Sposób na tablice magnetyczne

W szkołach coraz częściej stosowane są tablice szkolne w postaci suchościeralnej i magnetycznej. To bardzo skuteczne i uniwersalne rozwiązanie, ponieważ tego typu tablice nadają się zarówno do pisania, jak i wywieszania materiałów z użyciem magnesów oraz mogą posłużyć również jako powierzchnia interaktywna do wyświetlania prezentacji multimedialnych i nie tylko.

Ich użytkownie wymaga przede wszystkim zakupu specjalnych mazaków, które nadają się do ścierania na sucho, a absolutnie nie mogą mieć charakteru permanentnego, gdyż mogą w zupełności zniszczyć powierzchnię tablicy, którą bardzo trudno jest odczyścić z tego typu pisaków. Poza tym należy również stosować odpowiednie preparaty, dzięki którym nawierzchni jest oczyszczana, a dodatkowo konserwowana, co pozwala na dłuższe utrzymanie efektu polakierowania.

Naturalnie zabronione jest używanie wszelkich przyrządów ostrych, które mogą zarysować tablicę magnetyczną i sprawić, że zacznie gromadzić się tam najwięcej zanieczyszczeń. Wszystko to powinieneś wziąć pod uwagę i pamiętać o regularnym czyszczeniu tablicy, która wymaga od czasu do czasu poprawienia jakości. Wówczas wszyscy użytkownicy mają szansę korzystać z niej do woli bez jakichkolwiek utrudnień, a przedmiot ten pozostaje do dyspozycji przez bardzo długi czas.