Potykacze kredowe, nazywane także potykaczami reklamowymi, tablicami kredowymi lub standami kredowymi, to bardzo skuteczne narzędzie reklamowe w wielu branżach. Najlepiej sprawdzi się w gastronomii. Potykacze gwarantują błyskawiczną i bezpośrednią komunikację z klientami, zmianę treści w kilka chwil i łatwe przemieszczanie.
Potykacze reklamowe – konstrukcja
Najpopularniejsze są potykacze drewniane, jednocześnie są najładniejsze, a przy najniższych kosztach produkcji pozostają bezkonkurencyjne. Usiłują z nimi konkurować potykacze z profili aluminiowych, jednak ich przeznaczenie to przeważnie ostrzeżenie przed mokrą podłogą. Pozostają jeszcze potykacze stalowe, zdecydowanie wytrzymalsze niż poprzednicy. Oprócz tego, z powodu ciężaru, ceny i wyglądu stanowią zdecydowaną mniejszość.
Potykacze jedno i dwustronne
Większość potykaczy ma przeważnie kształt dwustronnego namiotu, z możliwością pisania po obu stronach. Są jednak również potykacze jednostronne, gdzie w drugiej części konstrukcji występuje jedynie podpórka. Szczególną wersję potykaczy dwustronnych stanowi pojedyncza tablica, ale dwustronna, oferująca możliwość pisania po obu stronach. Tablica występuje w wersji stojącej na dwóch stopkach i idealnie wpasuje się, jeśli nie mamy miejsca na postawienie tradycyjnego potykacza. Podobną rolę może spełniać tablica wisząca.
Potykacze wewnętrzne i zewnętrzne
Większość potykaczy przystosowanych jest do pracy zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre potykacze kredowe przeznaczone są specjalnie do pracy wewnątrz pomieszczeń. Zwykle ograniczeniem będzie rodzaj tablicy lub klejenie ramy. W przypadku kleju rozpuszczalnego w wodzie wystawienie takiego potykacza na ekstremalne warunki atmosferyczne może się skończyć jego zniszczeniem.
Czym pisać na potykaczach
Co mamy dostępnego:
- markery kredowe
- markery zmywalne
- kreda
Markery kredowe pojawiły się na rynku całkiem niedawno. Jest to gęsta zawiesina kredy lub kredopodobnego proszku. Główną zaletą jest jakość napisu – jest zbliżona do zwykłego mazaka (flamastra). Należy tylko odpowiednio mocno “wstrząsnąć” marker przed rozpoczęciem pisania. Świetnie sprawdzają się na szorstkich tablicach kredowych i impregnowanych potykaczach zewnętrznych.