Tablica korkowa czy magnetyczna? Która będzie lepsza?

Jeżeli chcesz urządzić pokój dla dziecka lub biuro, koniecznie rozważ kupno tablicy. Pytanie nasuwa się jednak – jakiej? Rynek oferuje bardzo wiele rozwiązań, dlatego ciężko niekiedy samodzielnie podjąć decyzję. Z pomocą śpieszy nasz artykuł, w którym zastanawiamy się czy lepsza jest tablica magnetyczna, czy korkowa?

Tablica korkowa – plusy i minusy

Tablica korkowe są obecne w naszym życiu już od bardzo dawna. Widziałeś je zapewne w szkołach czy biurach. W klasie zawieszało się na niej tematyczne „gazetki”, w biurach zawieszało się ważniejsze dokumenty i informacje. Niektórzy mają takie tablice w pokoju, aby lepiej organizować sobie czas.

Do plusów takiego rozwiązania można zaliczyć dużą wytrzymałość powierzchni korkowej, do której można przypinać rozmaite dokumenty lub zdjęcia za pomocą pinesek. W taki sposób zostawimy informacje o wybranych wydarzeniach czy planie dnia. Można ją również wykorzystać do własnych celów, np. organizacyjnych lub chcąc udekorować pokój.

Tablica korkowa występuje obecnie w wielu różnych wariantach kolorystycznych, posiada estetyczne zdobienia i wytrzymałe ramy. Może być zatem doskonałym wykończeniem aranżacji wnętrza. Tablica korkowa jest uniwersalna, ponieważ można ją wykorzystać w biurze, w szkole, w dziecięcym pokoju oraz w pokoju osoby dorosłej.

Minusem jest jednak to, że w pokoju małego dziecka należy zachować szczególną ostrożność i zawiesić ją w miejscu, do którego nie sięgnie. Pineski mogłyby zrobić maluchowi krzywdę.

Tablice korkowe również nie nadają się do pisania po nich, czy przyczepiania magnesów.

Tablica magnetyczna – plusy i minusy

Tablice magnetyczne to również coraz chętniej wybierane akcesorium zarówno do domu, biura, jak i pomieszczeń instytucjonalnych.

Magnetyczna powierzchnia tablicy pozwala na przypinanie do niej, za pomocą magnesów, najważniejszych informacji. Dodatkowo można po niej pisać zmywalnym markerem, który można zmywa się za pomocą suchej ściereczki lub gąbki. To czyni ją idealnym rozwiązaniem do szkoły czy dziecięcego pokoju w celach edukacyjnych.

Powierzchnia tablicy magnetycznej może posłużyć jako ekran, na którym za pomocą rzutnika wyświetlimy prezentację dla pracowników biura. To doskonałe rozwiązanie kiedy chcemy zademonstrować podsumowanie miesiąca, czy poprowadzić szkolenie.

Tablica korkowa czy magnetyczna?

Tablica magnetyczna posiada zdecydowanie wiele więcej funkcji, jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Pozwala nie tylko na przyczepianie do niej ważniejszych dokumentów lub ozdobnych obrazków. Można zostawić na niej wiadomość w parę sekund, a następnie zmyć suchą gąbką. Tablica korkowa może i ma mniej zalet, jednak z pewnością jest tańsza. Kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, co w porównaniu za cenę tablicy magnetycznej (kilkaset złotych) jest znaczącą różnicą. Należy zatem przeanalizować, do czego będzie Ci potrzebna tablica.

Jeżeli chcesz wyłącznie wieszać na niej motywacyjne myśli, czy poprawić organizację obowiązków poprzez wieszanie rozpisanego planu dnia – tablica korkowa w zupełności wystarczy. W biurze lepiej sprawdzi się tablica magnetyczna, ponieważ przy jej użyciu można przeprowadzić szkolenie dla pracowników, czy odtworzyć za pomocą rzutnika prezentację.