Szkolna tablica dla dzieci – nauka dla wzrokowców

Twoje dziecko nie potrafi jednocześnie słuchać i zapamiętywać informacji? Potrzebuje mieć przed sobą notatkę, czytać z niej i dopiero wtedy wie, że zrozumiało wszystko od A do Z? Jeśli na oba pytania jesteś w stanie odpowiedzieć twierdząco, oznacza to, że Twoje dziecko jest typem wzrokowca. Jest to określenie dla osób, które mogą uczyć się i zapamiętywać jedynie, gdy będą miały tekst przed sobą. Dzisiaj opowiemy o nich więcej i podamy prosty sposób na szybką oraz skuteczną naukę.

Czy Twoje dziecko jest wzrokowcem?

Zanim przejdziemy do rozwiązań i metod uczenia się, musisz dokładnie wiedzieć, co oznacza bycie wzrokowcem, a także – czy możesz przypisać dziecko do tego stylu zapamiętywania?

Zaczniemy od krótkich pytań, na które musisz odpowiedzieć szczerze i zdecydować jednoznacznie, czy dotyczą one Twojego dziecko albo nie. Jeśli większość z nich zostanie potwierdzona, możesz być pewien, że Twój syn lub córka ma w sobie coś z wzrokowca. Sprawdź sam:

 • Woli patrzeć i czytać niż słuchać innych?
 • Lepiej zapamiętuje to, co zobaczy niż usłyszy?
 • Ma dobre poczucie równowagi i kierunków?
 • Ma lepsze poczucie przestrzeni niż czasu?
 • Wybiera książki zamiast audiobooków?
 • Lepiej zapamiętuje twarze niż imiona?
 • Łatwo rozprasza się w hałasie?

To tylko kilka przykładowych pytań, które pomagają specjalistom w określeniu z kim mają do czynienia – wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem. W dzisiejszym artykule skupiamy się jednak wyłącznie na wzrokowcach. Teraz, kiedy już wiesz, że najskuteczniej Twoje dziecko uczy się poprzez czytanie i patrzenie, możemy przejść do praktycznych metod zapamiętywania.

Szkolna tablica dla dzieci dla wzrokowców

Już teraz wiadomo, że słuchanie nauczycieli na zajęciach może okazać się trudniejsze niż samodzielne odrabianie lekcji w domu i czytanie informacji z podręcznika. Często też dzieci zapisują najważniejsze informacje ze szkoły, by potem przeczytać je ponownie i ze zrozumieniem w domu. Należy takie dziecko zrozumieć i przede wszystkim ułatwić mu uczenie się w miarę możliwości.

Właśnie dlatego chcemy polecić tablice szkolne dla dzieci, które są ogólnodostępne i wbrew pozorom nie należą do droższych akcesoriów pomocniczych. Wystarczy nawet najzwyklejsza tablica kredowa, a najlepiej w praktyce sprawdzają się tablice magnetyczne, które służą jednocześnie do zapisywania, jak i przyczepiania na nich najważniejszych informacji.

W ten sposób Twoje dziecko może zawiesić na niej ostatnie notatki z lekcji czy inne najważniejsze rzeczy do zapamiętania, a te będą tam widniały przez cały czas. Dziecko oswoi się z ich obecnością, będzie miało je na widoku i każdego dnia poświęci chociaż chwilę na ich przeczytanie – to z pewnością pomoże w zapamiętaniu nawet dużej ilości informacji. Można tą metodę wykorzystać na różnych przedmiotach związanych ze wzorami matematycznymi czy chemicznych, słówkami obcojęzycznymi, a także zasadami pisania rozprawki.

Tablica szkolna mieści w sobie całą masę zalet, a wśród nich możemy wymienić te najważniejsze:

 • optymalna cena;
 • szerokie zastosowanie do wszystkich przedmiotów;
 • możliwość zawieszenia w dowolnym i dobrze widocznym miejscu;
 • mobilność tablicy;

dodatkowe miejsce do zapisywania planu zajęć, terminów sprawdzianów itp